15 Mart tarihinde çıkışını gerçekleştirecek olan Tom Clancy’s The Division 2, geçtiğimiz günlerde kapalı betadaydı. Bu fırsatı değerlendirip oyunu oynadık ve incelemelerde bulunduk.

İlk oyunu sevilerek oynanan The Division serisinin 2.oyunu bizi bu sefer Amerika’nın başkenti Washington DC’ye götürüyor. Betanın ilk dakikalarında kendimizi Beyaz Saray’da çatışırken buluyoruz. Beyaz Saray’ın saldırı altında olduğunu öğreniyor ve division ajanı olarak yardıma gidiyoruz.

Beyaz Sarayı kurtardıktan sonra ilk safe house’u açmış oluyoruz. İlk oyunu oynayanlar biliyordur safe house oyunda çeşitli ekipmanları ve görevleri aldığımız güvenli bölge demek. Oyun betada olduğu için silahların ve skilllerin bir çoğu kapalı. Bu yüzden 2.görevimizi alıp Washington sokaklarında yola koyulduk.

İlk oyunda New York çok güzel tasarlanmıştı ve grafikleriyle bizi büyülemişti. Bu oyunda yine aynı şekilde olacak gibi duruyor. Gördüğümüz kadarıyla Washington sokakları çok güzel tasarlanmış. Grafikler ilk oyunla neredeyse aynı diyebiliriz. Belki bir tık daha iyi olabilir ancak aradan geçen 3 yılda bir değişiklik olmayışı biraz şaşırtıcı. Eğer oyun Battlefield 5 gibi Ray tracing‘i desteklerse o zaman RTX ekran kartları ile çok güzel bir ivme yakalayabilir.

Oyunda 3 adet Dark Zone bulunacak. Önceki oyunda direk Dark Zone olarak adlandırılmıştı hatırlarsak. Bu sefer 3 farklı bölge olacak ve bu bölgelerde yapılan görevler farklı ödüller verecek. Dark Zone South, Dark Zone East ve Dark Zone West olmak üzere üç adet bölge olacak.

Ayrıca Division 2’de ilk oyundan farklı olarak 8 kişilik co-op görevleri yapmamıza olanak sağlayacak. Oyundaki skill mantığı ise ilk oyunla hemen hemen aynı. Division 2’de şu an için 4 tane skill görebiliyoruz. Bunlar Assault Drone, Chem Launcher, Hive ve Seeker Mine.

Oyunun haritası ise ilk oyuna benzer büyüklükte olacak gibi. İlk oyunda çoğu ortamın karlı olması bizi oyuna daha çok çekmişti. Kar efektleri gayet hoştu ancak Division 2’de hava çoğunlukla güneşli ara ara sisliydi. Anlık hava durumu değişikleri belki betada yoktu bilemiyoruz ancak oyunun kendisinde anlık değişimler hoş olacaktır.

Oyunun sistem gereksinimleri ise:

Minimum sistem gereksinimleri

  • İşlemci: AMD FX-6350 | Intel Core i5-2500
  • RAM: 8 GB
  • Ekran kartı: AMD Radeon R9 270 | Nvidia Geforce GTX 670

Önerilen Sistem gereksinimleri

  • İşlemci: AMD Ryzen 5 1500X | Intel Core i7-4790
  • RAM: 8 GB
  • Ekran kartı: AMD RX 480 | Nvidia Geforce GTX 970

Bizim gözümüzde beta bazı bağlantı sorunları dışında gayet yeterliydi. İlk oyuna çok benzeyen Tom Clancy’s The Division 2, 15 Mart tarihinde çıkacak. Bakalım çıktıktan sonra oyuncular tarafından nasıl yorumlanacak beraber göreceğiz. Oyun Uplay ve Epic Games Store üzerinden 309₺ fiyat etiketi ile çıkacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here