TIME Dergisi, 2019 yılında vizyona giren en iyi 10 filmi seçti.

TIME’a göre 2019’un en iyi 10 filmi;

10. Hustlers

Jennifer Lopez ekibin liderine hayat verdiği filmde Wall Street müşterilerine şantaj yapmak için bir araya gelen eski bir striptiz kulübü çalışanlarının hikayesini konu ediyor.

9. A Beautiful Day in the Neighborhood

Amerika’nın sevilen ünlülerinden Fred Rogers ve ödüllü gazeteci Tom Junod arasındaki arkadaşlığa odaklanıyor. Filmde gerçek olaylara yer veriliyor.

8. Dolemite Is My Name

1970’lerde Los Angeles’ta zorluk içindeki komedyen Rudy Ray Moore, seksi ikinci kişiliği Dolemite ile ünlenir ve oyunculuğunu sinemaya taşımak için her şeyi riske atar.

7. Knives Out

Suç romanı yazarı Harlan Thrombey, 85. yaş gününde evinde ölü bulunur. Meraklı bir araştırmacı dedektif olan Benoit Blanc gizli bir şekilde cinayet araştırmasında yer almaya başlar.

6. Parasite

Park Ailesi’yle tanışın: soyla gelen servetin klasik bir tablosu. Diğer yanda ise Kim Ailesi, sokak zekası bakımından zengin ama başka hiçbir zenginliğe sahip değil. Şans veya kader olsun, bu iki ev halkı bir şekilde bir araya gelir.

5. Little Women

Film, Amerikan sivil savaşı sırasında babaları görevde olan Meg, Jo, Beth ve Amy adında dört kız kardeşin hikayesini anlatıyor.

 

4. Marriage Story

Dağılan bir evliliğin ve birlikte kalan bir ailenin dokunaklı ve şefkatli bir şekilde işlendiği bu filmi Oscar’a aday gösterilen film yapımcısı Noah Baumbach yönetti.

3. Once Upon a Time…in Hollywood

Hit bir dizide oynamış bir erkek TV aktörünün film sektörüne girmeye çalışması anlatan filmde Rick Dalton, bir televizyon filmi aktörüdür. Dalton’ın başarılı bir western dizisi bulunmaktadır. Ancak Rick, kendini televizyondan uzaklaştırıp film sektörüne adım atmak istemektedir.

2. The Irishman

The Irishman, bir mafya tetikçisi olan Frank Sheeran’ın hayatına odaklanıyor. Gerçek olayların işlendiği heyecan dolu film aynı zamanda bir çok ünlü ismi bir araya getiriyor.

 

1. Pain and Glory

Geçmişten bugüne yaptığımız seçimleri ve yaşamımızda iz bırakan olayları konu eden filmde, Mallo’nun çocukluğunu yaşadığı 60’lı yıllara, doğup çocukluğunu geçirdiği yerden ayrılıp ailesi ile birlikte Valencia’da bir köye göç etmesine, refah arayışına, 80’lerin Madrid’inde kalbinin hızla çarpmasına neden olan ilk aşkına, terapi aracı olan yazı ve sinema ile tanışmasına, kendisini tanımasına yol açan olaylara değiniliyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here