Thor: Ragnarok’un yönetmenliği yaptıktan sonra Holywood’daki yerini sağlamlaştıran Taika Waititi, başarılı işlere imza atmaya devam edecek gibi görünüyor. Deadline’ın haberine göre, Waititi animasyon filmi çekilecek olan Flash Gordon’un ekibine katılmış. Deadline, Waititi’nin şu anda yazarlık ya da yönetmenlik yapmadığını ancak filmin başlangıç aşamasında yer aldığını belirtmiş.

Waititi’den biraz bahsetmek gerekirse, Ragnarok ile bir anda ön plana çıkan biri değil kendisi. Hatta efsanevi oyuncu-yönetmen-yapımcı üçlemesini gerçekleştiren o dahi insanlardan kendisi. Örnek vermek gerekirse Waititi; What We Do in the Shadows, Hunt for Wilderpeople ve Boy gibi beğenilen filmlerde yapımcılık ve yazarlık yapmış.

Flash Gordon’a gelirse, Gordon ilk kez 1934’teki çizgi romanıyla karşımıza çıkan bir galaksiler arası maceracı. Daha önce 1954 ve 2007 yıllarında televizyona uyarlanmış ve hatta 1980 bir Holywood filmi yapılmıştı ancak bu yapımlar genelde insanların eleştirdiği hatta dalga geçtiği projeler olmaktan ileri gidememişti.

Bakalım Waititi’nin de katkısıyla animasyon filmi bizlere neler sunacak?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here