Kızılderili olduğumuz pek oyun yok bak. Assasin’s Creed III harici kesinlikle bir kızıl derili olarak oynamıyoruz. İşte bu yüzden bu oyun tatlı bir seçenek. Çünkü Kızılderili olmanız yetmiyor ayrıca bir isyan başlatıyorsunuz. Bugünkü oyunumuzun adı:

This Is My Land!

Selamlar, Wannagate Okurları!

Bugün This Is My Land’i konuşalım istiyorum. Kendisi Ukraynalı bir geliştirici elinden çıkma, kızılderili olup topraklarımızda isyan başlattığımız bir oyun. Bu isyan için; birtakım adamlara liderlik ediyor, atımızla veya yaya olarak belli başlı görevler peşinde koşarak bu isyanın yayılmasına öncülük ediyoruz. Peki, tam olarak nedir This İs My Land?

This Is My Land Nedir?

Ukraynalı Game Labs’in elinden çıkma bir aksiyon/gizlilik oyunu. Oyunda diğer kabilelere ve batılılara karşı savaşan bir kabilenin lideriyiz.  28 Mayıs 2019’da erken erişime sunulan This Is My Land size sıfırdan bir kabile lideri olma sorumluluğunu yaşatıyor. Nasıl mı?

Oynanış

Hayatta kalma oyunlarında sıklıkla yardımımıza koşan craft sisteminin oyunda önemi yüksek. Zira tıpkı Kızılderililer gibi, birinden çalmadığınız sürece silahları kendiniz yapıyorsunuz. Sadece silahlar da değil; iksirleriniz, tuzaklarınız, kıyafetleriniz ve yemekleriniz bu craftlardan çıkıyor. Evet, sürekli loot toplayarak vakit harcamak keyifli değil. Ancak bunun bir çözümü var.

Kabile lideri olduğunuz için, adamlarınızı sizin yerinize bu lootları yapması için gönderebiliyorsunuz. Bunun haricinde karakterinizi geliştirmeli, diğer kabilelerle iyi bir iletişim kurmalı ve bazı kabilelerle savaşmalısınız. Kabileler haricinde ise, işgalciler var. Bu işgalcilere karşı savaşırken, bazı yerli olmayanlardan da yardım alabiliyorsunuz. Oyun gerçekçiliğe grafikler harici de fazla önem vermiş.

Savaşlarla veya dayanışmalarla kabilenizi büyütmeniz ve işgalcilere karşı mücadele vermeniz ise oyunun ana görevleri. Bunun dışında bir takım insanlara yardım ettiğiniz, bir takım insanların sizden yardım istediği veya öldüğünüzde sizi öldürenden intikam almak gibi tatlı yan görevleri var.

Peki, Oyunu Beğenir Miyiz?

Ben şahsen beğendim. Red Dead Redemption’un PC’deki yokluğunda benim için çok fazla oynanılası bir oyun. Kızılderili olmak gerçekten bana aşırı keyifli geliyor. Oyuna dönecek olursak, aksiyon gizlilik oyunlarında bir asker teması haricinde bir şeyler görmek aşırı hoş. Hele ki böyle liderlik elde ettiğimiz ve kendi kabilemizi büyütmeye çalıştığımız bir oyun gayet tatlı olmuş.

Herkese hitap etmeyebilir ancak bu tarz oyunları sevenler için farklı mekanikler ve orijinal içeriğiyle gayet oynanılası bir oyun olmuş. Bu arada oyunda çeşitli otları tüttürmek veya düşmanları kışkırtmak gibi eğlenceli mekaniklerin olması da farklı bir tat. Düşmanları kışkırtmak için kurt gibi çığlık atmak keyifli. Denendi, onaylandı.

Yazıyı Bitirirken

Ben geliştirici ekip Game Labs’i orijinalliklerinden dolayı takdir etmek istiyorum. Böyle farklı şeyler deneyen her indie oyuna saygım büyük. Oyun incelemelerimde, indie oyunları ele almak bana keyif veriyor. Umarım kendilerinin, ilerleyen zamanlarında farklı oyunlarıyla da karşı karşıya gelirim!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here