Skybound Games tarafından pazartesi günü duyurulan haber ile birlikte, şirketin oyunun son bölümlerini yapımcılarından teslim aldığını öğrenmiş olduk. Dediklerine göre hikayeye çok daha fazla olay ekleyecekler.

Skybound’ın “Telltale kapılarını mühürledikten sonra, oyunun vaat edilmiş 3. ve 4. bölümlerinin çıkış tarihleri de değiştirilmiş oldu ama size bugünden itibaren oyunun, ekibimizdeki çok yetenekli insanların eline emanet edildiğini söylemekten mutluluk duyarız!” sözleri bizleri bir kez daha heyecanlandırdı.

“Çok yakın bir süre içerisinde iki bölümün çıkış tarihini duyuracağız. Transfer süreci yüzünden önceki oyunlara şu an ulaşım sağlanamıyor gibi ama merak etmeyin, hepsini en çabuk zamanda tekrar online hale getireceğiz. Yayımlanacak gelecek bölümler, şu an ki oyunda bulunduğunuz kısımdan itibaren aynı düzende devam edecek.”

Telltale Games, 274 çalışanının işten çıkarılmasından sonra şirketi, hala 2 düzine elemanını Netflix için bitirmeyi planladıkları “Minecraft” projesini tamamlamaları için tuttuğunu söylemişti. Haftalar sonrasında ise bu ekip de şirket tarafından çıkartılmıştı. Bundan kısa bir sonrasında da Telltale Games “The Walking Dead: The Final Season” oyununun Skybound’ın oyunun geliştirilmesi ve dağıtmasını üstlenmesiyle birlikte yayımlanacağını açıklamıştı.

Bilmeyenler için; Skybound Şirketi, Kirkman tarafından 2010 yılında kurulmuş yeni medyanın ve dijital platformun yüzü olarak bilinen küçük bir şirket. Telltale’in interaktif çizgi romanını ve telefonlarda oynanan, çoğumuzun da reklamını her yerde görüp aşina olduğumuz, The Walking Dead: Road to Survival, Labyrinth, Oxenfree ve The Walking Dead: Saints and Sinners oyunlarının sahibi.

Biliyorsunuz, çoğu Telltale oyuncusunun The Walking Dead’in yeni hikayesinin ilk hikayeye oranla oldukça vasat olduğunu ve beklentileri karşılamadığını düşünüyordu. Bakalım Skybound bütün bu hayal kırıklıklarının yerine güzel bir şeyler yerleştirebilecek mi?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here