Dağılmış bir grup süper kahraman, onları dünyayı kurtarmak için  evlat edinip eğiten babalarının ölümünden sonra bir araya gelir. İlk sezonuyla beğeni toplayan Netflix dizisinde yer 10 alan şarkıyı sizlerle paylaşıyoruz.

My Chemical Romance grubunun solisti Gerard Way tarafından yazılan çizgi roman “Umbrella Academy” uyarlaması olan diziye kaliteli bir soundtrack eşlik ediyor. Soundtrack’te pek çok kültleşmiş şarkıyla birlikte bu şarkıların coverları da yer alıyor.

1. The Umbrella Academy – Jeff Russo

2. Istanbul – They Might Be Giants 

3. Run Boy Run – Woodkid 

Klibiyle de büyük beğeni toplayan şarkı, dizi/filmlerde genelde kahramanın koştuğu sahnelerde kullanılıyor. The Umbrella Academy’de de Five’ın epik sahnesinde bize bu şarkı eşlik ediyor.

4. The Sharpest Lives – My Chemical Romance 

5. Exit Music (For a Film) – Radiohead  

1996 yılında Radiohead turdayken Baz Luhrmann’ın çıkmak üzere olan filmi Romeo + Juliet için bestelenen şarkı, The Umbrella Academy’de tekrar karşımıza çıkıyor.

6. Happy Together (feat. Ray Toro) – Gerard Way 

The Turtles grubuna ait Happy Together parçasının Gerard Way tarafından yeniden düzenlenmiş versiyonunu dinlemenizi tavsiye ederiz.

7. Dancing in the Moonlight – Toploader

Orjinali 1972’de King Harvest tarafından yayınlanan parça, 2002’de Toploader tarafından yeniden yorumlanıyor.

8. Mad About You – Hoverphonic

Orkestra ve caz vokalle dinleyenleri kendine hayran bırakan Mad About You, dizide dramatik bir sahnede kullanılmış.

9. One – Three Dog Night

10. Hazy Shade of Winter (feat. Ray Toro) – Gerard Way 

Gerard Way, My Chemical Romance grubunun gitaristi Ray Toro ile bir araya gelerek orijinali Simon & Garfunkel’a ait olan Hazy Shade of Winter’ı The Umbrella Academy için coverlamış.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here