The Ringo Jets, İstanbul’lu bir Rock’n Roll grubudur; biraz gürültülüdür. Mutlaka bir “estetik” belirtmek lazımsa The Ringo Jets’in “zamansız” isimlerden esinlendiğini söyleyebiliriz. Hızlı çıkışlarıyla Primavera Sound, Transmusicales gibi büyük sahnelerde yer alan ekip; 2011’de ilk EP’leri “Limited Lunchpack” yayınladılar. 2012 sonunda “Darmdstadt Tapes” isimli eserini kaydettiler ama ilk resmi albümlerini Milano’nun efsane stüdyosu Officine Meccaniche’de Tommaso Colliva’nın prodüktörlüğünde kaydettiler.

Sahnede üç kişi olan grup: iki gitar, bir davul şeklindedir. Tek bir şarkıcıları yoktur ve gruptaki herkes kendi tarzında şarkılarını seslendiriyor. “Üç farklı vokalimiz var” diye anlatıyor grubun davulcusu Lale, “Deniz bıçaklanır gibi bağırıyor. Tarkan blues söylüyor, ben soul söylüyorum”. Nasıl bir kitleniz var şu anda diye sorulunca; grubun gitaristi Tarkan, “Rock’n roll seven, gitar müziği seven bizi de sevebilir diyor. Davul var, riff var çığlık var…”

Grubun yeni EP’si olan Yadigar, 20 Aralık 2019 tarihinde bizler ile buluşacak. Bu yeni gelecek olan “Yadigar” isimli EP’den Yadigar Ejder isimli şarkı bugün bizler ile buluştu. Bu şarkıyı dinlemek isterseniz:

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here