İstanbul’lu bir Rock’n Roll grubu olan The Ringo Jets, biraz gürültülüdür. Mutlaka bir “estetik” belirtmek lazımsa The Ringo Jets’in “zamansız” isimlerden esinlendiğini söyleyebiliriz. Hızlı çıkışlarıyla Primavera SoundTransmusicales gibi büyük sahnelerde yer alan ekip; 2011’de ilk EP’leri “Limited Lunchpack” yayınladı. İlk resmi albümlerini Milano’nun efsane stüdyosu Officine Meccaniche’de Tommaso Colliva’nın prodüktörlüğünde kaydettiler. Şimdi ise bu güzel grup Yadigar isimli yeni EP’si ile bizlerle buluştu.

Sahnede üç kişi olan grup: iki gitar, bir davul şeklindedir. Tek bir şarkıcıları yoktur ve gruptaki herkes kendi tarzında şarkılarını seslendiriyor. “Üç farklı vokalimiz var” diye anlatıyor grubun davulcusu Lale, “Deniz bıçaklanır gibi bağırıyor. Tarkan blues söylüyor, ben soul söylüyorum”. Nasıl bir kitleniz var şu anda diye sorulunca; grubun gitaristi Tarkan“Rock’n roll seven, gitar müziği seven bizi de sevebilir diyor. Davul var, riff var çığlık var…” 

Grubun yeni EP’si olan Yadigar, bugün bizler ile buluştu. Bu güzel gruptan yeni olan “Yadigar” isimli EP’yi dinlemek isterseniz:

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here