“Ben sadece kenarda oturup kendi baloncuğumun içerisine şovu yazıyorum.”

The Punisher‘ın dizi sorumlusu ve yöneticisi Steven Lightfoot, verdiği bir röportajda Avengers: Infınity War‘da yaşanan olayların dizinin 2. sezonunu herhangi bir şekilde etkilemeyeceğini söyledi.

Bu da demek oluyor ki, Thanos‘un parmak şıklatmasının etkileri dizide görülmeyecek ve de bahsedilmeyecek. Netflix Marvel dizilerinin işleyişini biraz daha açıklığa kavuşturan Lightfoot:

Ben sadece kenarda oturup kendi baloncuğumun içerisine diziyi yazıyorum, Marvel da beni gerektiği noktalarda doğru bir şekilde yönlendiriyor. Gerçek şu ki, bu diziler ve filmlerin yapılması yıllar alıyor ve ben 2. sezon üzerinde çalışmaya başladığımda büyük ihtimalle Infinity War henüz tamamlanmamıştı bile. Bu sebeple filmde yaşanan olaylardan bile haberdar değildim.” 

Şeklinde konuştu. Daha önce Netflix Marvel dizilerinde her ne kadar açık bir şekilde film evreni ile aynı evrende geçtiklerine dair net bir bilgi verilmemiş olsa küçük göndermeler ve referanslarda bulunuluyordu, büyük bir olay gerçekleştiğinde arka planda bir gazetede veya televizyonda bunun haberini görmek mümkün olabiliyordu fakat görünen o ki geçiştirmesi veya minik bir gönderme ile aradan çıkarılması mümkün olmayacak bu olay ile çizgiyi çekerek diziler ile filmlerin ayrı evrenlerde geçtiklerini doğruluyorlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here