70’li yılların sonlarında Belçika’da doğan İtalyan kökenli DJ ve prodüktör Fasano, ailesinin pop ve disco ağırlıklı müzik koleksiyonunu dinleyerek büyüdü. Dinlediği isimler arasında ABBA, Michael Jackson gibi isimler mevcut.

Müzik kariyerine ise 2007 yılında Vito de Luca ile Aeroplane’i kurarak başlayan sanatçı, yayınladıkları nu-disco tarzında müzikler ve enerjik performanslarıyla kısa sürede tüm dikkatleri üzerine çekti. Ardından Aeroplane’in kendi albümleri olan We Can’t Fly‘ı yayınladılar. Albüm çıktıktan kısa süre sonra Aeroplane’den ayrılıp yola tek başına devam eden sanatçının solo kariyeri Magic Tapes adı altında ücretsiz olarak yayınladığı remixlerle yükselişe geçti.

İlk EP’si Twist‘i Fransız plak şirketi Kitsuné’de Yuksek adlı Fransız prodüktör ve DJ aracılığıyla Peter & The Magician adı altında yayınlandı. Ardından bir diğer EP olan Memory ve sonrasında I Don’t Know What To Do adlı parça ile müzik dünyasında yerini sağlamlaştırdı. Aynı zamanda yaptığı remixlerle de dikkat çeken sanatçının ünlü remixleri arasında  Lykkle Li’den Follow Rivers ve Clean Bandit’ten Rather Be var.

2014’te Sunlight ile o yazın en popüler hitlerinden birine imza attı. 2015 ve 2016 yıllarında sırasıyla Together ve Shy isimli singleları yayınlayan The Magician, 2017 yılında Julian Perretta ile iş birliği yaparak Tied Up isimli parçayı dinleyicileriyle  buluşturdu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here