ABD’li yazar Donna Tartt’ın 11 yıl aradan sonra yayımladığı ve 2014 Pulitzer Ödülü’nü kazandığı romanı The Goldfinch‘in sinema uyarlaması olan filmin kadrosu şekilleniyor!

John Crowley’nin yönetmen koltuğunda oturacağı filmde Sarah Paulson, Jeffrey Wright ve Luke Wilson’ın yer alacağı kesinleşmişti. Warner Bros. ve Amazon’un ortaklaşa gerçekleştirdiği projenin kadrosuna yeni katılan isimler ise Finn Wolfhard ve Ansel Elgort oldu!

Film annesi Metropolitan Sanat Müzesi’nde gerçekleşen bir bombalı saldırıda hayatını kaybeden bir çocuğun, zengin bir New York’lu ailenin yanına taşınmasını anlatıyor. İlgisiz bir babanın ve hayatını ona adayan bir annenin oğlu olan on üç yaşındaki Theodore Decker bir patlamanın ardından mucize eseri hayatta kalır. Ancak New York gibi koca bir şehirde kimsesiz bir çocuk olarak felaketin ardından hayatta kalmak yeni bir felaketin içine düşmek gibi olur onun için. Bu yangın yerini andıran hayatın içinde ona annesini hatırlatan tek bir şeye tutunur Theo: küçük, sarı bir kuş; bir saka…
Büyüdükçe zenginlerin tablolarla dolu odalarında ve çalıştığı antikacının tozlu koridorlarında hayatın çok daha farklı yönlerini keşfeder genç adam. Aşkı bulur ama tılsım gibi yanından ayırmadığı Saka Kuşu tablosu kadar kırılgan ve ürkektir bu aşk. Ve onun kadar yakın ama bir o kadar da uzak.

Ansel Elgort filmin ana karakteri Theodore Decker‘a hayat verecekken Finn Wolfhard da Theo’nun çocukluk arkadaşı Boris‘in gençliğini canlandıracak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here