Video oyun dünyasının en prestijli ödül törenlerinden olan ve bu yıl altıncısı gerçekleştirilecek olan The Game Awards 2019'un adaylıkları açıklandı. Bu yıl 12 Aralık'ta Los Angeles'te bulunan Microsoft Theater'da gerçekleştirilecek olan organizsyonda, 2019'un en iyi oyun ve oyuncularına 29 farklı dalda ödül verilecek.
Kanadalı oyun gazetecisi Geoff Keighley'in sunacağı ödül töreninin adayları ise belli oldu. Hideo Kojima'nın geçtiğimiz günlerde PS4 platformunda satışa sunulan oyunu Death Stranding, tam 10 farklı dalda aday gösterilerek bu yılın en dikkat çekici oyunu olurken, Control ve The Outer World de 8 adaylıkla dikkat çeken oyunlar oldu.
Adayların tam listesi ise şu şekilde:
Yılın Oyunu
Control (Remedy/505 Games)
Death Stranding (Kojima Productions/SIE)
Super Smash Bros. Ultimate (Bandai-Namco/Sora/Nintendo)
Resident Evil 2 (Capcom/Capcom)
Sekiro: Shadows Die Twice (FromSoftware/Activision)
The Outer Worlds (Obsidian/Private Division)
En İyi Oyun Yönetmeni
Control (Remedy/505 Games)
Death Stranding (Kojima Productions/SIE)
Resident Evil 2 (Capcom/Capcom)
Sekiro: Shadows Die Twice (FromSoftware/Activision)
Outer Wilds (Mobius Digital/Annapurna)
En İyi Öykü
A Plague Tale: Innocence (Asobo/Focus Home)
Control (Remedy/505)
Death Stranding (Kojima Productions/SIE)
Disco Elysium (ZA/UM)
The Outer Worlds (Obsidian/Private Division)
En İyi Sanat Yönetmenliği
Control (Remedy/505)
Death Stranding (Kojima Productions/SIE)
Gris (Nomada Studio/Devolver)
Sayonara Wild Hearts (Simogo/Annapurna)
Sekiro: Shadows Die Twice (FromSoftware/Activision)
The Legend of Zelda: Link's Awakening (Grezzo/Nintendo)
En İyi Müzik
Cadence of Hyrule (Brace Yourself Games/Nintendo)
Death Stranding (Kojima Productions/SIE)
Devil May Cry 5 (Capcom)
Kingdom Hearts III (Square Enix)
Sayonara Wild Hearts (Simogo/Annapurna)
En İyi Ses Dizaynı
Call of Duty: Modern Warfare (Infinity Ward/Activision)
Control (Remedy/505)
Death Stranding (Kojima Productions/SIE)
Gears 5 (The Coalition/Xbox Game Studios)
Resident Evil 2 (Capcom)
Sekiro: Shadows Die Twice (FromSoftware/Activision)
En İyi Performans
Ashly Burch as Parvati Holcomb, The Outer Worlds
Courtney Hopeas Jesse Faden, Control
Laura Bailey as Kait Diaz, Gears 5
Mads Mikkelsen as Cliff, Death Stranding
Matthew Porretta as Dr. Casper Darling, Control
Norman Reedus as Sam Porter Bridges, Death Stranding
Etki Bırakan Oyun
Concrete Genie (Pixelopus/SIE)
Gris (Nomada Studio/Devolver)
Kind Words (Popcannibal)
Life Is Strange 2 (Dontnod/Square Enix)
Sea of Solitude (Jo-Mei Games/EA)
En İyi Devam Oyunu
Apex Legends (Respawn)
Destiny 2 (Bungie)
Final Fantasy XIV (Square Enix)
Fortnite (Epic Games)
Tom Clancy's Rainbow Six Siege (Ubisoft Montreal/Ubisoft)
En İyi Bağımsız Oyun
Baba Is You (Hempuli)
Disco Elysium (ZA/UM)
Katana ZERO (Askiisoft/Devoler)
Outer Wilds (Mobius Digital/Annapurna)
Untitled Goose Game (House House/Panic)
En İyi Mobil Oyunu
Call of Duty: Mobile (TiMi Studios/Activision)
GRINDSTONE (Capybara Games)
Sayonara Wild Hearts (Simogo/Annapurna)
Sky: Children of Light (Thatgamecompany)
What the Golf? (Tribland)
En İyi Topluluk Desteği
Apex Legends (Respawn/EA)
Destiny 2 (Bungie)
Final Fantasy XIV (Square Enix)
Fortnite (Epic Games)
Tom Clancy's Rainbow Six Siege (Ubisoft Montreal/Ubisoft)
En İyi VR/AR Oyunu
Asgard's Wrath (Sanzaru Games/Oculus Studios)
Blood & Truth (SIE London Studio/SIE)
Beat Saber (Beat Games)
No Man's Sky (Hello Games)
Trover Saves the Universe (Squanch Games)
En İyi Aksiyon Oyunu
Apex Legends (Respawn/EA)
Astral Chain (Platinum Games/Nintendo)
Call of Duty: Modern Warfare (Infinity Ward/Activision)
Devil May Cry 5 (Capcom/Capcom)
Gears 5 (The Coalition/Xbox Game Studios)
Metro Exodus (4A Games/Deep Silver)
En İyi Aksiyon/Macera Oyunu
Borderlands 3 (Gearbox/2K)
Control (Remedy/505 Games)
Death Stranding (Kojima Productions/SIE)
Resident Evil 2 (Capcom)
The Legend of Zelda: Link's Awakening (Grezzo/Nintendo)
Sekiro: Shadows Die Twice (FromSoftware/Activision)
En İyi Rol Yapma Oyunu
Disco Elysium (ZA/UM)
Final Fantasy XIV (Square Enix)
Kingdom Hearts III (Square Enix)
Monster Hunter World: Iceborne (Capcom)
The Outer Worlds (Obsidian/Private Division)
En İyi Dövüş Oyunu
Dead or Alive 6 (Team Ninja/Koei Tecmo)
Jump Force (Spike Chunsoft/Bandai Namco)
Mortal Kombat 11 (NetherRealm/WBIE)
Samurai Showdown (SNK/Athlon)
Super Smash Bros. Ultimate (Bandai Namco/Sora/Nintendo)
En İyi Aile Oyunu
Luigi's Mansion 3 (Next Level Games/Nintendo)
Ring Fit Adventure (Nintendo EPD/Nintendo)
Super Mario Maker 2 (Nintendo EPD/Nintendo)
Super Smash Bros. Ultimate (Bandai Namco/Sora/Nintendo)
Yoshi's Crafted World (Good-Feel/Nintendo)
En İyi Strateji Oyunu
Age of Wonders: Planetfall (Triumph Studios/Paradox)
Anno 1800 (Blue Byte/Ubisoft)
Fire Emblem: Three Houses (Intelligent Systems/Koei Tecmo/Nintendo)
Total War: Three Kingdoms (Creative Assembly/Sega)
Tropico 6 (Limbic Entertainment/Kalypso Media)
Wargroove (Chucklefish)
En İyi Spor/Yarış Oyunu
Crash Team Racing Nitro-Fueled (Beenox/Activision)
DiRT Rally 2.0 (Codemasters)
eFootball Pro Evolution Soccer 2020 (PES Productions/Konami)
F1 2019 (Codemasters)
FIFA 20 (EA Sports)
En İyi Multiplayer Oyun
Apex Legends (Respawn/EA)
Borderlands 3 (Gearbox/2K)
Call of Duty: Modern Warfare (Infinity Ward/Activision)
Tetris 99 (Arika/Nintendo)
Tom Clancy's The Division 2 (Massive Entertainment/Ubisoft)
En İyi Başlangıç Yapan Indie Oyun
ZA/UM for Disco Elysium
Nomada Studio for Gris
DeadToast Entertainment for My Friend Pedro
Mobius Digital for Outer Wilds
Mega Crit for Slay the Spire
House House for Untitled Goose Game
Yılın İçerik Üreticisi
Courage - Jack Dunlop
Dr. Lupo - Benjamin Lupo
Ewok - Soleil Wheeler
Grefg - David Martínez
Shroud - Michael Grzesiek
ESPORTS AWARDS
En İyi Espor Oyunu
Counter-Strike: Global Offensive (Valve)
DOTA2 (Valve)
Fortnite (Epic Games)
League of Legends (Riot Games)
Overwatch (Blizzard)
En İyi Esporcu
Kyle "Bugha" Giersdorf (Immortals, Fortnite)
Lee "Faker" Sang-hyeok (SK Telecom, League of Legends)
Luka "Perkz" Perkovic (G2 Esports, League of Legends)
Oleksandr "S1mple" Kostyliev (Natus Vincere, CSGO)
Jay "Sinatraa" Won (SF Shock, Overwatch)
En İyi Espor Takımı
Astralis (CS:GO)
G2 Esports (LOL)
OG (DOTA2)
San Francisco Shock (OWL)
Team Liquid (CS:GO)
En İyi Espor Organizasyonu
2019 Overwatch League Grand Finals
EVO 2019
Fortnite World Cup
IEM Katowice 2019
League of Legends World Championship 2019
The International 2019
En İyi Espor Koçu
Eric "adreN" Hoag (Team Liquid, CS:GO)
Nu-ri "Cain" Jang (Team Liquid, LOL)
Fabian "GrabbZ" Lohmann (G2 Esports, LOL)
Kim "Kkoma" Jeong-gyun (SK Telecom T1, LOL)
Titouan "Sockshka" Merloz (OG, DOTA2)
Danny "Zonic" Sørensen (Astralis, CSGO)
En İyi Espor Sunucusu
Eefje "Sjokz" Depoortere
Alex "Machine" Richardson
Paul "Redeye" Chaloner
Alex "Goldenboy" Mendez
Duan "Candice" Yu-Shuang
Kaynak
Yorum Bırakın