“Ben James. 17 yaşındayım. Ve kesinlikle bir psikopatım.”

Bir İngiliz kara mizah dizisi olan “The End Of the F***ing World” son zamanlarda hepimizin dikkatini çeken yapımlarından biri oldu. Charles Forsman’ın çizgi romanından uyarlanan dizide 1992 doğumlu Jessica Barden, Alyssa’yı ve 1995 doğumlu Alex Lawther ise James karakterini canlandırıyor.

Ailevi sorunları olan 17 yaşındaki iki ergenin sıkıcı giden hayatlarına bir son verip evden kaçmalarıyla başlayan maceralarında çiftin başına oldukça talihsiz olaylar geliyor.

Klişelerden çok uzakta olan dizide, elbette ki bir aşk var fakat çiftimiz geleneksel ilişkilerin oldukça dışında. Güzel kız ve yakışıklı erkek hikâyesi değil. Bu aşkın baş kahramanları, kendisini psikopat olduğuna ikna eden James ve öldürmeyi planladığı okul arkadaşı Alyssa.

Yaklaşık 20’şer dakikadan oluşan ve sekiz bölüm süren dizide karanlık ve kanlı olaylar mizah ve romantizmle buluşuyor. Tabii ki dizideki sahnelerin bu kadar etkileyici olmasında çalan şarkıların etkisi de oldukça büyük. James ve Alyssa’nın maceralarının çekici olmasının yanı sıra bu anarşist çiftin yolculuğuna eşlik eden inanılmaz bir soundtrack var. Çalan şarkılar da Alyssa ve James kadar önemli rollere sahip.

2. sezonun olup olmayacağı henüz belli değil ama eğer diziyi izlediyseniz ve tekrar o tuhaf dünyaya dönmenin bir yolunu arıyorsanız gelin “The End Of the F***ing World” dizisinin unutulmaz sahnelerinde çalan 10 şarkıya birlikte göz atalım.

Laughing on The Outside – Bernadette Carroll

 

Never – Larry Chance and The Earls

 

Walking All Day – Graham Coxon

 

Settin’ The Woods on Fire – Hank Williams

 

I’m Sorry – Brenda Lee

 

Lonesome Town – Ricky Nelson

 

I Apologize – Timi Yuro

 

Keep On Running – The Spencer Davis Group

 

 

KMAG YOYO – Hayes Carll

 

The End of the World – Julie London

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here