The Civil Wars, 2008 yılında bir araya gelen John Paul White ve Joy Williams‘ın kurdukları grup. 2014 yılında yollarını ayıran ikili şu an solo kariyerlerine devam ediyor fakat bir arada iken yakaladıkları kimya, sahnedeki enerjileri çok başkaydı. Seslerinin kombinasyonunu bir daha duyamayacak olmak üzücü olsa da bize onlardan geriye bu inanılmaz performanslar kaldı. İzlerken zevk alacağınızı düşünüyoruz. Keyifli dinlemeler!

1. The Civil Wars – Falling 

The Civil Wars bir araya geldikten sonra yazdıkları ilk şarkı ”Falling”. Joy Williams’ın muazzam sesiyle, John Paul’un onun sesiyle uyumuyla, duygu yüklü sözleriyle çok güçlü bir performans olduğunu düşünüyoruz.

“Worry about everyone but me
I just keep losing myself.”

2. The Civil Wars – Billie Jean

Michael Jackson’nın ”Billie Jean” şarkısına yaptıkları bu farklı yorumu dinlemeyen kaldıysa bir bakmanızı öneriyoruz. Sahnede birlikteyken enerjileri izleyene büyük keyif veriyor.

“People always told me, ‘Be careful of what you do
And don’t go around breaking young girl’s hearts'”

3. The Civil Wars – Between The Bars

Elliott Smith klasiği ”Between the Bars”a yine başka bir yorum. John Paul White’ın rahatlatıcı sesini daha baskın duyduğumuz bu coverda Joy Williams ile seslerinin uyumuna hayran kalmamak elde değil.

“Drink up with me now
And forget all about the pressure of days.”

4. The Civil Wars – You Are My Sunshine

The Civil Wars’un coverlarından biri daha. Aslında Jimmie Davis ve Charles Mitchell tarafından yazılan bu şarkı Johnny Cash, Norman Blake ve Doris Day gibi isimler tarafından da söylenmiş. The Civil Wars yorumu, grubun karanlık teması yüzünden, şarkının sözlerinin etkileyiciliğini vurgulayan cinsten.

“You’ll never know, dear, how much I love you
Please don’t take my sunshine away.”

5. The Civil Wars – Tip Of My Tongue

The Civil Wars’ın kendi şarkılarından biri ”Tip Of My Tongue”. İkilinin sesinin kombinasyonu ve bir gitarla gayet başarılı bir performans olduğunu düşünüyoruz.

“You’re my favorite song
Always on the tip of my tongue.”

6. The Civil Wars – Dance Me to the End of Love

Leonard Cohen klasiği ”Dance Me to the End Of Love” yorumları… Performansı izleyin, biz gerçekten ne diyeceğimizi bilemedik.

“Show me slowly what I only know the limits of
And dance me to the end of love.”

7. The Civil Wars – 20 Years

Joy Williams ve John Paul White’ın birlikte yazdıkları bu şarkının anlamını soranlar için Joy “bir aile sırrı” demiş. Özel, güzel, gerçekten dinlendirici bir performans.

“There’s a note underneath your front door
That I wrote twenty years ago.”

8. The Civil Wars – Disarm

Bir The Smashing Pumpkins coverı. The Civil Wars üyeleri, bu grup ile büyüdüklerini, ikisi için de ayrı önem taşıdığını ve bu şarkının coverını yapma konusunda çok tereddüt ettiklerini belirtmiş.

“The killer in me is the killer in you
Send this smile over to you.”

9. The Civil Wars – Girl With The Red Balloon

Barton Hollow albümlerinden bir şarkı. Bu performanslarında Joy Williams ilk defa sahnede akordeon çalıyor.

“Did she let him go
Or did the four winds blow him away?”

10. The Civil Wars – Poison & Wine

Poison & Wine, grubun en bilinen şarkılarından biri. Şarkının hikayesi için, “Birbirimize sorduk ‘Eşine içindekileri dökmek istesen neleri söylemek istersin?’ ve bunun cevabı olarak bu şarkı ortaya çıktı.” demişler.

“I wish you’d hold me when I turn my back
The less I give the more I get back.”

11. The Civil Wars – Kingdom Come

The Civil Wars’un bu şarkısı Açlık Oyunları filminin soundtrack albümünde yer alıyor.

“Don’t you fret my dear
It’ll all be over soon
I’ll be waiting here, for you.”

12. The Civil Wars – My Father’s Father

Bu şarkıyı tanıştıktan kısa bir süre sonra yazmış ikili. John Paul’un anlattığına göre onun bir şeyler çalmaya başlaması ve Joy’un da ona eşlik etmesi ile ortaya çıkan sonuç bu.

“So here’s my hope, my tired soul
And here’s my ticket, I want to go
Home.”

13. The Civil Wars – I’ve Got This Friend

The Civil Wars, bu şarkıyı “yazdığımız tek mutlu şarkı” olarak nitelendiriyor. Bu şarkıyı söyledikleri her performanslarında gerçekten eğlendiklerini görebilmek mümkün.

“All that he really wants
Is someone to want him back.”

14. The Civil Wars – From This Valley

Bu şarkıyla grup, 2014 Grammy Ödüllerinde “En İyi İkili/Grup Country Performansı” dalında ödül aldı. Şarkıyı söyledikleri her performansı izledikçe aldıkları ödülü gerçekten hak ettiklerini düşünüyoruz, siz ne düşünüyorsunuz?

“Oh won’t you take me from this valley
To that mountain high above.”

15. The Civil Wars – Talking In Your Sleep

The Romantics’in ”Talking in Your Sleep” şarkısına yorumlarında John Paul White’ın güçlü vokali dikkat çekiyor. Bu performans 2009 yılında gerçekleşmiş fakat cover 2013 yılında yayınladıkları EP’de yer alıyor.

“And all your dreams you keep inside
You’re telling me the secrets that you just can’t hide.”

16. The Civil Wars – Barton Hollow

İzlerken sadece gitar ve iki sesin yapabileceklerine hayran olmamak elde değil. Çok etkileyici bir performans olduğunu düşünüyoruz.

“Ain’t going back to Barton Hollow
Devil gonna follow me e’er I go.”

Bonus: Taylor Swift & The Civil Wars – Safe & Sound

Taylor Swift ile yaptıkları bu şarkı Açlık Oyunları’nın soundtrackinde kullanıldı. Ayrıca ”Safe & Sound”, 2013 yılında Grammy ödülü aldı. Joy Williams’ın ve John Paul’un güçlü sesler olduğunu biliyoruz, bu performansta kazara Taylor Swift’in sesini bastırabilirlerdi, fakat harika bir harmoni yakaladıkları aşikar.

“Just close your eyes
You’ll be all right.”

Kaynak 1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here