StudioMDHR’nin zorlu bağımsız oyunu Cuphead yeni bir platforma geliyor fakat muhtemelen beklediğiniz değil. Oyun Tesla’nın elektrikli arabalarınaa geliyor. Tesla’nın kurucusu Elon Musk bunu Ride the Lightning podcast’ine verdiği röportajda doğruladı. Oyun zaten Tesla’nın Model 3, Model S ve Model X için hazır durumda ve Tesla, oyunun geliştiricisi StudioMDHR ile çalışmasını sağladı. Musk, oyun hakkında şunları söyledi: “Cuphead üzerinde çalışıyoruz. Harika bir oyun. Delicesine zor. Sadistçesine zor.” 

Oyun geliştiricisi StudioMDHR, IGN’e, bu yaz Tesla otomobilleri için Cuphead’i çalıştırmak istediklerini onayladı. Depolama alanı ile ilgili hususlardan dolayı Inkwell Isle’ın sadece bir kısmı oynanılabilir olacak. StudioMDHR’dan Maja Moldenhauer“Bay Musk’ın oyunumuzun bir hayranı olduğunu öğrenmek olağanüstü bir şeydi ve bu kadar yenilikçi bir şirketle çalışma şansı elde etmek gerçekten heyecan vericiydi. Cuphead’in böyle düşünen araçlara klasik bir eğlence katabileceğini umuyoruz.” dedi.

Bu gelişmeye bakıldığında oyun oynamanın artık sadece konsollarda, bilgisyarda, mobilde olmayacağı anlaşılıyor. Araba sürerken bir yandan da oyun oynamak, yolculukları oldukça keyifli bir hale getirirdi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here