Oyun dünyasında son dönemlerde kendinden sık sık bahsettiren Telltale Games, maalesef ekonomik sıkıntılara dayanamayıp kepenkleri indirdi.

Aslında kapanması beklenmedik bir olay değildi çünkü The Verge‘de yer alan bir habere göre, dev yapımcının küçülmeye giderek 250 çalışanının sayısını 25’e kadar düşürüleceği öne sürülmüştü. Fakat o haberin üzerine bir gazetecinin paylaşmış olduğu raporda 250 çalışanın yüzde 90’lık kesiminin işine son verildiğini belirtilmişti.

Bu haberlerden sonra herkes resmi bir açıklamayı bekler olmuştu. Sonunda resmi bir açıklamada geldi. Telltale Games’ın büyük isimleri tarafından yapılan açıklamada, şirketin mali açıdan oldukça zor bir yıl geçirdiği vurgulanıyor. İnanılmaz derecede zor bir yıl geçirdiklerini belirten yapımcı şirketin yetkilileri, küçülmeye giderek 25 çalışanıyla son projesi üzerine çalıştıklarının da söylemiş oldu.

Şirketin kapatılamaması için elinden gelen tüm gayreti gösterdiklerini söyleyen şirket yetkilileri, tüm yaptıklarına rağmen istedikleri sonuca ulaşamayarak, kapatma kararı aldıklarını resmi olarak duyurdu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here