Akıllı telefonları darbelerden korumak için birçok yöntem kullanıldı. Bazen telefonunuz darbelere dayanıklı tasarlandı bazen ise kılıflar kullanıldı korumak için ama belkide bu kılıf, telefonu korumak için kullanılan yöntemler arasındaki en ilginci.

Günümüzde akıllı telefonların tasarımı dayanıklılıktan çok estetiğe yöneldiği için birçok firmanın telefonu önü ve arkası cam şekilde tasarlanıp geliyor. Bu durumda telefonları düşmeye karşı daha dayanıksız kılıyor. Bu duruma çözüm ise Almanya’daki Aalen Üniversitesi’nde mühendislik okuyan Philip Frenzel tarafından bulunmuş. Tam 4 yıllık çalışma sonucu çalışır halde ilk prototipini tamamlamış. ADcase adlı kılıfın köşelerinde yer alan çift taraflı yaylar düşme anında kol gibi açılarak düşme anında oluşabilecek hasarları engellemeyi amaçlıyor. Daha sonrasında elleriniz ile geri yerleştirip kılıfı eski haline getirebiliyorsunuz. Şimdilik bazı iPhone modelleri ile uyumlu olan kılıfın diğer telefonlarla uyumlu versiyonlarının yapılıp yapılmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Bu kadar donanıma sahip olan ADcase’in oldukça ince olduğunu ve içerisinde kablosuz olarak şarj edilebilen telefonun kullanım süresini arttıracak ekstra bir pilinde bulunduğunu ayrıca ekleyelim. Henüz prototip aşamasında olan ADcase yakında Kickstarter bünyesinden destek bağışları almaya başlayacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here