Akıllı telefonların hayatımızı ele geçirdiği bugünlerde hepimiz mutlaka çeşitli oyunlar oynuyoruz. Kimimiz bilgi yarıştırmayı seviyoruz, kimimiz araba yarışlarını. Biz de size müzikle iç içe olup aynı anda eğlenebileceğiniz bazı müzik içerikli oyunları derledik. Bütün oyunları hem Google Play’de hem de App Store’da bulabilirsiniz. Keyifli oyunlar!

1 – Song Pop

Online bir şekilde oynama imkanı sunan SongPop, yapacağınız tercihlerden sonra karşınıza o an online olan bir rakip getiriyor. Rakibinizle aynı anda oyunun size dinlettiği şarkıyı seçenekler arasından doğru tahmin ederek skorunuzu yükseltmeye çalışıyorsunuz. Bu oyun size ve playlistleriniz için yeni şarkılar keşfetmenize oldukça yardımcı olabilir.

2 – Cytus I-II

Öğrenmesi oldukça kolay ama oyunda ilerlemesi ve ustalaşması uğraş gerektiren Cytus adlı oyunun I ve II şeklinde versiyonları bulunmakta. Oyun size aynı anda dokunmanız gereken belli noktalar veriyor. Bu noktalara dokunarak verilen şarkıyı çalmaya çalışıyorsunuz. Seviyeniz yükseldikçe oyunun zorluğu da artıyor ve yer yer 10 parmak kullanarak oynamak zorunda kalıyorsunuz. Kendini ve zor oyunları denemeyi sevenlerin hoşuna gidebilir.

3 – Piano Tiles 

Müzikle alakalı oyunların belki de en keyiflisi olan Piano Tiles, size hızınızı test etmeyi ve yepyeni klasik müzik parçalarını keşfetmeyi vadediyor. Oyun kolaydan zora gidiyor ve şarkıları çalmayı başarıyla tamamladıkça bir sonraki seviyeye yükseliyorsunuz. Seviyeniz yükseldikçe daha ağır klasik müzik parçalarına geçiş yapıyorsunuz. Oynaması oldukça keyifli olan bu oyunu oynarken büyük keyif alacağınız kesin.

4 – Just Dance Now

Wii için geliştirilen Just Dance oyununun mobil versiyonu olan Just Dance Now, en az orijinali kadar oynaması zevkli bir oyun. Oyunu telefonunuza indirdikten sonra bilgisayarınızdan veya tabletinizden www.justdancenow.com adresine girmeniz ve size verilen oda numarasını cihazınıza girmeniz gerekiyor. Bu işlemden sonra telefonunuzu elinizde tutarak ekranda gördüğünüz koreografiyi yapmanız gerek. Telefonunuzun algıladığı hareketler ekrandakiyle ne kadar uyuşuyorsa o kadar yüksek puan alıyorsunuz.

5 – Epic Party Clicker

Epic Party Clicker oyununun teması şöyle; parti yapılan bir mekanınız var. İçeride çalınan şarkıların ritimleri içeri giren insanlarla senkronize edilmiş durumda. İnsanları içeriye şarkıların ritimlerine göre alıyorsunuz. Eğer şarkıları doğru şekilde çalarsanız mekana daha fazla insan gelmeye başlıyor ve doğal olarak işletmeniz büyüyor.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here