“How ’bout these notions

Hmm, they’re deep as ocean

Calling out my name

Screaming out in vain

Singing hallelujah”

 

Natasha “Tash” Sultana, 1995 doğumlu Malta asıllı Avustralyalı şarkıcı ve söz yazarıdır. Kendi oturma odasında kaydettiği ve YouTube‘da paylaştığı “Jungle isimli video ile 1 haftadan kısa sürede 15 milyondan fazla kez izlenmiştir. İlk EP’si olan Notion‘ı 2016 yılında yayımlamıştır.

3 yaşında dedesinin verdiği gitarla müzik kariyerine başlayan Tash, o günden beri gitarıyla bir bütün halinde. Gitar, trompet, flüt, bas, perküsyon ve saksofon dahil 10 enstrümanı son derece başarılı kullanarak, bir çok insan tarafından ‘tek kişilik orkestra’ ünvanını alıyor. Modern zamanların ekipmanlarına ek olarak, vokallerinde sesini egzotik bir enstrüman gibi başarıyla kullanıyor.

“Welcome to the jungle

Are you gonna dance with me

Welcome to the jungle

You got to close your eyes and see”

 

Uyuşturucu probleminden dolayı 17 yaşındayken psikolojik tedavi alan Tash, müziğe olan tutkusunun kendisine tedavi sürecinde yardımcı olduğunu söylüyor.

2008’den 2012’ye kadar; Patrick O’Brien, Emily Daye ve David Herbert ile birlikte kurdukları ve “Mindpilot” adını verdikleri grupta vokallik yapıyor. Melbourne‘da bir kaç ödül kazanan grup 2012’de yollarını ayırıyor.

Sokak performansı sırasında keşfedilip bir ajansla anlaşan şarkıcı şu an dünyanın dört bir yanında konserler veriyor.

2016 yılında “The J Ödülleri“nde  “Yılın Çıkış Yapan Sanatçısı” ödülünü alıyor. Aynı ödül töreninde “Jungle” ve “Notion” isimli parçaları da adaylığa konuluyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here