15 yaşından beri birlikte çalıştığı Big Machine Records‘la bu senenin başlarında yollarını ayıran şarkıcı Taylor Swift yeni albümü Lover ‘ı yayınladıktan sonra bu olayın tüm detaylarını hayranlarıyla tumblr hesabı üzerinden paylaşmıştı.

Söylediğine göre albüm haklarının sözleşme gereği şarkıcıya değil kayıt şirketine ait olduğunu ve şirketin bu hisseleri istediği kişiye satabileceği gerekçesiyle kayıt şirketinden ayrılıp albüm haklarını satın almak isteyen Taylor Swift ‘in bu isteği reddedilmiş ve hisseleri Steve Borchetta tarafından Scooter Braun ‘a satılmış. Geçmişte ikilinin arasında sorunlar olması sebebiyle bu satışı çok fazla eleştiren şarkıcı bugün bu olay hakkında instagram hesabı üzerinden bir kez daha konuştu.

Taylor Swift: “AMAs’in beni On Yılın En İyi Sanatçısı ödülüyle onurlandıracağı açıklandı. Ben de son on yılda çıkan hitlerimin hepsini söylediğim bir performans hazırlamak istedim. Scott Borchetta ve Scooter Braun ise bunun müziğimi yeniden kaydetmek demek olduğunu ve bunu yapmaya önümüzdeki seneye kadar iznim olmadığını söyledi. Ayrıca, bunu size bu şekilde söylemek istemesem de, Netflix hayatımı anlatan bir belgesel hazırlıyor. Belgeselde ikisinin veya Big Machine Records’un adı bile olmamasına rağmen Scott ve Scooter bu belgeselde eski şarkılarımın kullanılmasına izin vermiyor. Scott Borchetta ekibime sadece bir şekilde şarkıları söyleyebileceğimi söyledi: Eski şarkılarımı tekrar kaydetmemek. Buna hem legal olarak iznim var hem de yapmak istiyorum. Ayrıca ekibime onlar hakkında konuşmayı bırakmam gerektiğini söylediler. Başıma gelenleri açıkça paylaşmamın başka sanatçıların farkındalığına ve buna yakın bir şey yaşamalarını engelleyeceğine inanıyorum. Bana gönderilen mesaj çok açık; iyi bir kız ol ve sus, yoksa cezalandırılacaksın. Bu YANLIŞ. Bu iki adamın da o şarkıları yazmada hiçbir yardımı yoktu. Hayranlarımla olan ilişkimi yaratmak için hiçbir şey yapmadılar. Burası sizden yardım istediğim yer. Lütfen Scott ve Scooter’a bu konu hakkında ne hissettiğinizi belirtin. Scooter, başka sanatçıları önemsediğine inandığım birkaç sanatçının da menajeri. Lütfen onlardan yardım isteyin. Belki sadece kendi yazdığı müziğini söylemek isteyen bir kıza kontrol uygulamaya çalışmanın saçmalığından bahsederler. Tek istediğim kendi şarkılarımı söylemek. Bu kadar. Bunu ekibimle gizlice halletmeye çalıştık ama hiçbir işe yaramadı. Şu an AMAS’teki performansım, Netflix belgeselim ve Kasım 2020’ye kadar olan her planım bir soru işareti. Sizi seviyorum ve olan biteni bilmeniz gerektiğini düşündüm.”

Gigi Hadid, Halsey ve Lily Allen gibi ünlüler tarafından desteklenen şarkıcıya hayranları da twitter üzerinden #IStandWithTaylor etiketiyle destek oluyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here