Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Baharın gelmesiyle içimizin kıpır kıpır olmaya başladığı, herkesin yenilenmeye ihtiyaç duyduğu bu ilkbahar günlerinin tadını serin tiyatro salonlarında soluklanarak çıkarmak isteyen herkesin imdadına GalataPerform koşuyor!

GalataPerform’da Yeşim Özsoy yönetmenliğinde sahnelenen, Adam Mickiewicz Enstitüsü desteğiyle Polonyalı oyun yazarı Artur Palyga’nın oyunu Tato/Baba, nisan ayı içerisinde 4 ayrı yerde seyirci karşısına çıkıyor.

Tato/Baba, GalataPerform ile Adam Mickiewicz Enstitüsü’nün 2014’te gerçekleşen Polonya Yılı etkinlikleri kapsamında İstanbul’a getirdiği oyun yazarları ve gerçekleştirilen etkinlikleriyle başlayan işbirliğinin önemli bir meyvesi.

Oyun bir cenazeyle başlar. Franio ve annesi, tabutun başında babaları için bir araya gelen topluluğu karşılarlar. Oyun bu anıyla başlar ve genç oğul Franio bu anıdan sonra çocukluğundan günümüze bir yolculuğa çıkar ve bu yolculuğunu seyirciye aktarır. Bunu yaparken anlattıklarını canlandıran diğer oyuncular, Akasya Çiçeği’nden, Kova’ya, Minik Tavşan’a, hatta duvardaki Küf’e kadar farklı karakterlere bürünürler. Franio’nun anlattığı ev canlanır, geçmiş cisimleşmiş bir şekilde sahnede vücut bulur.
Bir oyunculuk performansı olarak öne çıkan oyunun yorumunda, Polonya’daki bir ailede yaşananların aslında Türkiye’ye ne kadar çok benzediğini ve ataerkil sisteme nasıl dokunduğunu deneyimleyecek olan seyirciyi, trajediyle komedi arasında gidip gelen çok açılımlı zengin bir oyun bekliyor.

Siz de bu deneyimi yaşamak isterseniz Tato/Baba bu ay içerisinde farklı sahnelerde seyirci karşısına çıkıyor, bu fırsatı kaçırmayın.

 • Tato/Baba:
  16 Nisan – 20.30 – Das Das Sahne
  18 Nisan – 20.30- TOY İzmir
  26 Nisan – 20.30 – TOY İstanbul
  30 Nisan – 20.30 – Kadıköy Emek
 • Biletler oyunun sahneleneceği mekanlarda satışa sunulacaktır.

Ttiyatro severlerin muhakkak görmesi gereken oyunlar için GalataPerform‘un Nisan ayı etkinlik takvimini eklemekte fayda var.

 • Agamemnon=Süpermarket: 25 Nisan – 20.30-GalataPerform
 • Balat Monologlar Müzesi: 15 ve 29 Nisan – 15.00 –  Yuvakimyon Kız Lisesi
 • Ay Işığında Gökkuşağı: 26 Nisan – 20.30 – GalataPerform
 • Ailemizin En Güzel Sırrı: 
  12 ve 27 Nisan – 20.30 – GalataPerform
  20 Nisan – 20.30 – Atakent Kültür ve Sanat Merkezi
 • Biletler Biletix ya da gişelerde!

İyi seyirler!

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here