Hepimizin bildiği gibi, müzik sektörünün belki de bel kemiği, İngiliz gruplar… Kimler kimler yok ki aralarında, The Beatles’tan Arctic Monkeys’e uzanan upuzun bir liste hazırlamak mümkün. Bugün sizlere bu İngiliz efsanelerinin arasında biraz daha geri planda kalmış ancak buna rağmen başarılı işlere de imza atan, insanı sakin bir akşamda bir deniz kıyısında oturuyormuş gibi hissettiren sevimli bir gruptan söz edeceğiz: “The Kooks“.

İsmini David Bowie‘nin “Kooks” isimli şarkısından alan grup, “Brighton Institute of Modern Music“te okuyan birkaç öğrencinin bir araya gelmesi ile kuruldu aslında. Luke Pritchard, Hugh Harris, Max Rafferty ve Paul Garred dörtlüsünden oluşan ilk halinde her ne kadar sonradan değişiklikler yaşansa da (Rafferty ve Garred ayrıldı, onların yerine grup Peter Denton ve Alexis Nunes ile yoluna devam ediyor) grup 2003 yılından bu yana çizgisini bozmadan devam etmeyi başardı.

The Kooks‘un şu ana kadar yayınlanmış dört stüdyo albümü bulunuyor, bunlar sırası ile şu şekilde: Inside In/Inside Out (2006), Konk (2008), Junk Of The Heart (2011) ve Listen (2014). Yeni albümleri “Let’s Go Sunshine“ın ise 31 Ağustos 2018’de hayranları ile buluşması bekleniyor. Albümün öncesinde yayınlanan single’lar ise keyifli bir geri dönüş yaşandığını müjdeleyen cinsten. Bu single’lardan bir tanesi de bu yazımızın sebebi olan ve dinlerken kendinizi ritme kaptırmadan edemeyeceğiniz “All The Time“. Parça insanı içine çekmeyi tıpkı “Seaside“, “Naive” gibi diğer popüler The Kooks parçaları kadar iyi başarıyor.

Şimdi sizleri yeni albümün müjdecisi bu muhteşem The Kooks şarkısı ile baş başa bırakıyoruz, keyifle dinlemeniz dileği ile!

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here