Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
3

21. yüzyıl İngiltere’sinin önde gelen gruplarından Bring Me The Horizon‘un yeni albümü amo 25 Ocak 2015 tarihinde tüm müzik platformları ve müzik marketlerde yerini alacak. Grup şimdiye kadar albümde bulunan rock, pop rock ve deathcore tarzlarına sahip 3 farklı şarkı yayınladı. Sırasıyla MANTRA, wonderful life ve medicine isimleri ile yayınlanan şarkılar hayranların kafasını ciddi şekilde karıştırmışa benziyor. Her grup gibi olgunlaşma aşamasına giren BMTH’nın, eski tarzından uzaklaştığı gerçeğini kabullenmiştik. Daha sanatsal ve melodik bir rotaya giren grup bu şarkılarda estetik yanından gram ödün vermese de bu üç şarkı ile çok çok daha farklı bir rotaya girmiş gibi duruyor. Twitter’dan retweetledikleri bir post’a göre grubun bu albümdeki duruşu her tarzı kaldırabildiklerini kanıtlamak olacak.

24 Ağustos 2018 tarihinde harika bir pazarlama stratejisi ile gizemli ve mistik bir hissiyatla karşımıza çıkan MANTRA, müzikal olarak tam bir alternatif rock marşı. Heavy öğeleri çok daha farklı bir yoldan denemeye karar veren grup, anlam ağırlığı yaratmaya karar vererek çok daha mesaj dolu bir şarkı ile karşımıza çıktı. Medya tarafından aklı karışmış, beyni yıkanmış ve depresyona sokulmuş bir bireyin gözlerinin açılmasını anlatan parça, müzikal bir ağırlıktan çok lirikal bir ağırlık taşıyarak sizi çok daha farklı bir heavy deneyiminin içine sokuyor.

21 Ekim 2018’de albümden ikinci tekli çalışması olarak yayınlanan ve black metalin kindar kralı olan İngiliz grup Cradle of Filth’in solisti Dani Filth’in eşlik ettiği wonderful life, albümdeki en heavy kısaca deathcore/metalcore öğelerine sahip olarak eski günlere selam niteliği taşıyor. Dani Filth ile ekstra bir agresiflik kazanan şarkının hikayesi ise geçen seneye dayanıyor. Limp Bizkit’in albüm çalışmalarına yardım etmek için Limp Bizkit’in vokalisti Fred Durst ile buluşan grup, albüm çalışmaları sırasında Fred Durst’ın kötü çalışma stilinden ve rahatlığından ciddi şekilde rahatsız oluyordu. Bunu bir röportajında belirten Oliver, sonrasında bu durumdan esinlenerek insanların hayatları içerisinde olan umursamazlığı ve boşvermişliğinden kaynaklı olan mutluluk illüzyonu hakkında sözler yazmaya başlıyor. Parçanın gitar riffleri de yine bu albüm çalışmalarının yapıldığı zamana dayanıyor.

Ve son olarak geçtiğimiz 3 Ocak’ta çıkan grubun son tekli çalışması medicine, çıkan ilk iki şarkının aksine çok daha pop bir şarkı olarak karşımıza çıkıyor. Şarkı yüzünden poplaştığı yönünde çok fazla eleştiriye tutulan grup, bu eleştirilerden biraz rahatsız olmuşa benziyor. Bu şarkıda daha melodik ve elektronik yönünü ortaya çıkarmayı deneyen grup bizce bu konuda gayet başarılı olmuş. Toksik ilişkilere agresif bir bakış açısı taşıyan şarkı, grubun en radyo dostu şarkısı gibi duruyor.

Şimdiden 3 farklı tarz ile karşımıza çıkan Bring Me The Horizon’ın son albümü amo’yu şimdiden sabırsızlıkla bekliyoruz. Eğer düşündüğümüz gibi olursa ve daha fazla farklı tarzla karşımıza çıkarlarsa bizce müzikal olarak en üst seviye albümlerine imza atmış olacaklar. amo 25 Ocak 2019’da tüm platformlardan dinlenebilir olacak.

 

 

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
3

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here