Quentin Tarantino‘nun son filmi Bir Zamanlar Hollywood’da, Çinli film yetkililerinin isteklerinin yerine getirilmemesi nedeniyle gösterime girmeyecek. Tarantino yetkililer tarafından gelen Bruce Lee sahnesinin çıkarılması teklifini reddetti ve bu nedenle yapımın Çin gösterimi askıya alınmış oldu.

Çin Ulusal Film İdaresi, Bruce Lee’nin kızı tarafından yapılan itiraz başvurusunu dikkate alarak filmin gösterimini iptal ettiğini iki gün önce (18 Ekim 2019) duyurmuştu. Shannon Lee, film ilk çıktığında babasının “kendini beğenmiş bir pislik gibi” tasvir edildiğini söyleyerek filmi açıkça eleştirmişti.

bir zamanlar hollywood'da bruce lee ile ilgili görsel sonucu

Çin Ulusal Film İdaresi’nin aldığı bu karar sonrası Tarantino’nun Çin dağıtımcısıyla hummalı bir çalışma içine girdiği konuşulsa da, Hollywood Reporter ünlü yönetmenin “İster beğen, ister beğenme.” tavrı takındığını belirtiyor.

bir zamanlar hollywood ile ilgili görsel sonucu

Filmin 25 Ekim’de vizyona girmesi bekleniyordu ancak önerilen bu değişiklikler Tarantino tarafından kabul edilse bile yeni kurgunun yapılması epey zaman alacağı için şimdilik bu tarih ertelenmiş görünüyor. Film ayrıca Tarantino’nun Çin’de geniş çaplı gösterime girecek ilk filmi olacaktı.

Kaynak: 1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here