Havalar soğuduğu zaman vizyondaki filmleri karıştırma alışkanlığımız daha bir gün yüzüne çıkıyor. Bir yandan beklediğimiz devam filmleri diğer yandan ise sinematik evrenlere dahil olacak yeni hikayeler elimizi ayağımız birbirine dolaştırıyor.

Neyse ki DC ve Marvel sağ olsun bu bekleyişimizi bir piyango çekilişinden heyecanlı bir geri sayım ritüeline dönüştürdü. Şöyle bir göz atınca neredeyse altı haftada bir sinemaseverleri heyecanlandıracak bir yapımla karşı karşıya gelebiliyoruz.

Yapım şirketlerinin de süper kahraman ya da fantastik hikayelerle donatılmış filmlere duyulan ilgiyi fark etmesi ile rekabet bir yarışa dönüştü. Herkes sinemaseverlerin bir damarını etkileme peşinde nitekim başarısız da sayılmazlar!

Margot Robbie‘nin Instagram paylaşımının dahi gündeme bomba gibi düştüğünü hesaba katarsak tarih açıklamalarının ve hatta fragmanların kalp atışlarını hızlandırdığını açıkça hissedebiliriz.

Her ne kadar 2018‘in son ayında kışa merhaba diyecek olsak da sinema salonlarında bir bahar havası esecek gibi duruyor. Aralık ayında bizi;

12 Aralık – 24 Aralık: Once Upon a Deadpool (Deadpool 2 13+ Yeniden Gösterim)

14 Aralık: Spider-Man: Into the Spider-Verse 

21 Aralık: Aquaman

gibi hem umutlandıracak hem de şaşırtabilecek bir takvim bekliyor.

2019‘da izleyicilerin ajandasına girecek Marvel ve DC filmleri şöyle;

14 ŞubatAlita: Battle Angel

8 MartCaptain Marvel

5 NisanShazam 

12 Nisan: Hellboy 

3 MayısAvengers

7 HaziranDark Phoenix 

5 Temmuz:  Spider-Man: Far From Home

2 AğustosThe New Mutants

4 EkimJoker

Listeye birkaç saniyeden fazla baktığınızda 2019 yılı ayaklarınızın altından kayıp gidecekmiş gibi hissediyorsunuz.

Henüz bir yıldan fazla bir süre önümüzde olsa da 2020‘nin takvimi de şimdiden şekillenmeye başladı bile! Tarihi açıklananlara bir göz atmak gerekirse;

7 Şubat: Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

21 Şubat: Bloodshot 

13 Mart: Gambit

5 Haziran: Wonder Woman 1984

gibi hem devam hem de yepyeni hikayelerle beyaz perdenin esiri olacağız gibi duruyor. Tabi beklenti yaratmadan olmaz, çıkacak olan bu filmler arasında sabrımızın sınırlarını zorlayanlar da olacaktır kesinlikle. Zaten onlar olmadan en iyilerin kıymetini nasıl bilebilirdik ki? Peki siz önümüzdeki aydan itibaren vizyon kuyruğunda olacak bu filmler arasından en çok hangilerini merak ediyorsunuz?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here