Bildiğiniz üzere, Game of Thrones serisinin son sezonunun başlamasına sayılı günler kaldı. HBO ise, zaten dünyaca bilinen ve sevilen diziye son reklam projesi olarak geçtiğimiz zamanlarda “Kan, Yaratmak ve Görev” temasıyla bir reklam kampanyası başlatmıştı.

Bu kampanya da “Kan” için Kızılhaç ile HBO işbirliği yapmış ve dünyanın çeşitli noktalarında yapılan çalışmalarla, kanal, dizinin takipçilerinden “Taht için kan ver”meleri isteğinde bulunmuştu.

Kampanyanın ikinci bölümünde ise dizide kullanılan resmi ekipmanlar, sanatçılar tarafından yorumlanarak baştan tasarlanmıştı. Bu çalışma da kampanyanın “Yaratmak” kısmını temsil ediyordu.

Kampanyanın “Görev” kısmı içinse geçtiğimiz hafta YouTube’da paylaşılan bir videoda, dünyanın farklı yerlerine konmuş olan toplamda 6 adet tahtın bulunmasını istemiş ve bunun içinde süre verilmişti. Tahtların bulunduğu yerler ise For The Throne adlı resmi internet sitesinde 360 derece videolar ile teker teker tanıtılmıştı. Toplamda 6 tahtın 2’si bulunmuştu. Bugün gelen haberlere göre 2 taht daha bulunmuş halde.

Şu ana kadar İsveç’te Buz Tahtı, İngiltere’de Orman Tahtı, Brezilya’da Valyria Tahtı ve İspanya’da da Eğlence Tahtı bulundu. Kalan tahtların bulunması içinse sadece 8 gün kaldı.

2 YORUMLAR

  1. Kızılay, bizim fenomen diziler bu şekilde güzel kampanyalar yapmak için teklifte bulunur mu? bilemem. Ama bizim fenomen dizilerin kesinlikle bu işten çıkar elde etmek isteyeceğini düşünüyorum. Kanın %20’si benim wth

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here