Ünlü ressam Vincent Van Gogh’un sıra dışı hayatı ve esrarengiz ölümünü ressamın tablolarıyla anlatan Loving Vincent filmiyle ilgili ayrıntılar gelmeye devam ediyor.

Sinema tarihinde bir ilk olacak film, Oscar ödüllü yapımcı Hugh Welchman‘ın geliştirdiği ve patenti alınan Stop Motion Painting tekniğiyle oluşturulacak.

Film ünlü ressam Vincent Van Gogh’un oldukça ilgi çekici hayat hikayesini ressamın tablolarını bir araya getirerek anlatıyor. Filmde yer alan 60.000 karenin her biri Polonya ve Yunanistan’da yer alan stüdyoyu ziyaret eden 125 profesyonel yağlı boya ressamı tarafından çizildi. Bu filmde Van Gogh’un etkileyici resimleri kadar tutkulu ve talihsiz hayat hikayesi ile gizemli ölümünü de izleme olanağı bulacaksınız.

Film ressamın kendisi tarafından yazılan 800 mektup üzerine kurulu. Vincent son mektubunda şöyle yazıyor: “Gerçeği, tablolarımızdan başka bir yerde söyleyemeyiz.”Biz de bunu yapıyoruz – ressamın tablolarına ressamın kalbinde ne olduğunun ve nihayetinde ona ne olduğunun hikâyesini anlattırıyoruz.”

Merakla beklenen film Loving Vincent, 29 Aralık 2017‘de vizyonda olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here