Prens Harry ve Meghan Markle, kâr amacı gütmeyen yeni hayır kurumlarını duyurdu: Archewell

Sussex Dükü ve Düşesi, bu ayın başlarında ABD’de ticari marka evraklarını doldurduktan sonra ismini oğulları Archie’den ilham alan bir organizasyon kurdu.

31 Mart itibariyle Kraliyet görevlerinden resmi olarak çekilen çift, kâr amacı gütmeyen kurumları Archewell hakkında detayları paylaştı. Prens Harry ve Meghan Markle, resmi bir duyuru yapmaya hazır olana kadar bilgilerin gizli kalacağını ummuşlardı ancak evraklar kamu malı olması nedeniyle bir anda ortaya çıktı.

Sussex’ler oğullarının isminden ilham adıklarını belirtirken, “Sizin gibi odak noktamız küresel Covid-19 salgınıyla mücadele çabalarını desteklemek. Archewell, eski bir güç ve eylem kelimesini ve her birinin üzerine çizmemiz gereken derin kaynakları çağrıştıran bir isim.” açıklamasında bulundu.

Her şey tamamlandığında, Harry ve Meghan bu yılın ilerleyen zamanlarında yaza yaklaştıkça gelecekteki çabalarının gerçek ayrıntılarını paylaşmayı planlıyorlar. “Zamanı geldiğinde Archewell’i başlatmayı dört gözle bekliyoruz.” diye ekliyorlar.

Kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here