Son zamanlarda çıkışları ile 90’lardaki popüleritesini geri kazanmaya kararlı olan Supreme hem iş birlikleri hem de kampanyaları ile gündeme gelmeye devam ediyor.

Sokak stilinin öncüsü olma yolundaki adımlarını her zaman emin adımlarla atan Supreme 2019-20 Sonbahar-Kış koleksiyonuyla da adından çok söz ettireceği düşünülüyor.

Dün itibariyle Instagram postuyla gerçekleştirdiği açıklamaya bakılacak olursa Supreme yeni sezonunu çok yakında lanse ediyor. Post görseli ise birkaç ilginç detaya sahip.

Paylaşılan ceketin arkasındaki fotoğraf 1985 yılında piyasaya sürülen İngiliz rock grubu Smiths’in ikinci stüdyo albümü Meat Is Murder’ın kapak fotoğrafına bir gönderme de bulunuyor. Albüm kapağı ise 1968 yılında sansasyon yaratan Emile de Antonio’nun “In the Year of the Pig” belgeselinde kullanılan Make War Not Love (Savaşın, Sevişmeyin) sloganına bir göndermeydi. Fotoğraf üzerinden atıflar hala devam ediyor bu sefer “Supreme Is Love” (Supreme Aşktır) sloganı ile Supreme bir atıfta bulunuyor.

Daha önce 2016 yılında Supreme, Smiths’in solisti Morrissey’in de fotoğrafının içinde bulunduğu bir koleksiyon çıkartmıştı. Fotoğrafının kullanılması ve tişörtlerin gereğinden fazla pahalı olması Morrissey’i kızdırmıştı. Umuyoruz ki bu atıfla marka ve grup arasında tekrar bir gerginlik yaşanmaz.

Sevgi ve saygı temalarını bu sene daha önce de çeşitli markaların koleksiyon temalarında rastlamıştık. Bu iki kavrama dünyaca ihtiyaç duyduğumuz günlerde bu tarz göndermeler görmek bizleri mutlu ediyor.

Kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here