Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
22

Müzikal yolculuğuna 2004 yılında başlayan “123“; Dilara Sakpınar‘ın sonsuz huzurlu sesine Feryin Kaya, Berke Can Özcan, Burak Irmak, Arda Erboz ve Seçil Kuran‘ın başarılı müzisyenliğinin eşlik edişi ile doğdu.

2009 yılında çıkardıkları “aksel” albümü ile bize bir hikaye anlatarak aslında ülkemizdeki müzisyenlerin birçoğundan tarz olarak çok daha farklı bir yapıda ilerlediklerini gösterdikleri bir albüm ortaya koymayı başardılar. Synth ve perküsyon gibi o kadar da aşina olmadığımız müzik aletlerini kullanarak kendilerine özgü ve huzur dolu şarkıları ile bize bir “merhaba” dediler aslında. Devamında çıkardıkları stereo love (2010), arve (2010), lara (2012), remixes vol.1 (2013) ve anja (2014) albümleri ile de bu kendilerine özgü tarzı başarı ile devam ettirmeyi sürdürdüler.

Bu hafta size sözünü edeceğimiz “Binalar“, grubun 2012 çıkışlı “lara” albümünün 10. şarkısı olarak çıkıyor karşımıza. Grubun şarkıları arasında belki de en bilineni olan bu şarkı, her dinleyişte insanın ruh halini iyileştiren ve insana kendini yıldızlı bir gece vakti şehrin ışıklarını izliyormuş gibi hissettiren buruk ama mutlu bir his yaratıyor. Belki de bu yüzden, henüz onları dinleme fırsatınız olmadıysa, “Binalar” güzel bir başlangıç.

Yurtdışında birçok organizasyonda da yer alan 123 üyeleri, ne yazık ki, geçtiğimiz birkaç yıl içerisinde müzik hayatlarına ayrı ayrı devam etme kararı aldılar. Bu doğrultuda ise grubun solisti Dilara Sakpınar, “Lara Di Lara” ismi ile çalışmalarına devam ediyor.

Şimdi sizleri bu muhteşem 123 şarkısı ile baş başa bırakıyoruz, keyifle dinlemeniz dileği ile!

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
22

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here