İlk olarak 1987 yılında piyasaya sürülen Street Fighter serisi, bire bir dövüş oyunların atasıdır desek yeridir. Atari salonlarında yıllarca en çok oynanan oyun olma unvanını elinde tutmuş, dünyanın en popüler dövüş oyunu olan Street Fighter’ın son oyunu Street Fighter 5, 2 hafta boyunca ücretsiz olarak oynanabilecek.

Oyunun geliştiricisi CapCom, Street Fighter 5’i, 23 Nisan Salı günü 23.00’den (TSİ) itibaren 2 hafta boyunca, yani 5 Mayıs saat 23.00’e kadar, dijital oyun dağıtım platformu Steam üzerinde ücretsiz yapacak. Oyun, 5 Mayıs saat 23:00’te tekrar ücretli hale gelecek. Bu süre içerisinde dileyen herkes, oyunu indirip, 20 adet oynanabilir karakterle ve birçok oyun moduyla beraber, oyunu dilediği gibi oynayabilecek.

Bedava olarak sunulacak oyunda, önemli bir kısıtlama da bulunmayacak. Örneğin, Street Fighter 5’in Arcade sürümüne de oyuncular sahip olabilecek. Üstelik CapCom, 16 orijinal karakter ile beraber 4 adet DLC karakterini de (Akuma, Blanka, Juri ve Menat) oynama şansını da sunacak. Böylece, oyuna sahip olan ancak DLC karakterlerine sahip olmayan kişiler de, bu 2 hafta boyunca, DLC karakterlerden de yararlanabilecekler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here