Daha öncelerde Topshop, Pull&Bear gibi markalarla iş birliği yapan Stranger Things şimdi H&M X Stranger Things koleksiyonu ile sevenleriyle buluşuyor.

Dilerseniz ilk olarak önceki yıllarda yapılan Stranger Things koleksiyonlarına bir göz atalım.

Topshop X Stranger Things

Tasarımlarda Hawkins ve dizinin ikonik fontu çoğunlukla kullanılıyor. Aynı zamanda kırmızı, siyah ve beyaz gibi renklerin sıklıkla kullanıldığı görülüyor. Tasarımların sportif ve hafif 80’ler tarzı da gözden kaçmıyor.

TopshopXStranger Things

Pull&Bear X Stranger Things

Dizi, 2. sezonunun yayınlanıp 3. sezon çekimlerinin de devam ettiğini açıkladığı sıralarda Pull&Bear ile bir iş birliği yaptı. Ülkemizde Ekim 2018 yılında satışa sunulan koleksiyonda hem kışlık hem de yazlık parçalar bulunuyordu. Aynı Topshop koleksiyonu gibi Hawkins ve dizinin ikonik fontu ön plandaydı. Koleksiyonun tamamı baskıdan oluşuyordu.

Pull&BearXStranger Things

H&M X Stranger Things

Bu yılın temmuz ayında dizinin 3. sezonu izleyici ile buluşacak. Bu buluşmayı ise Netflix, H&M X Stranger Things koleksiyonu ile taçlandırıyor. Koleksiyon, bizi adeta bir zaman yolculuğuna çıkarıyor. Koleksiyonun tasarımcılarından biri ise H&M’den Emily Björkeheim.

Dizinin üçüncü sezonu 1985 yılının yazında başlıyor ve sezonun ana konularından bir tanesi, Billy karakterinin cankurtaran olarak çalıştığı Hawkins’teki halka açık yüzme havuzunun etrafında geçiyor. Bu yüzden de koleksiyonda yer alan parçalar havuz-deniz kenarında geçen tembel yaz günlerini hatırlatıyor ve içinde mayoları, jarse şortları, logolu tişörtleri barındırıyor.

Koleksiyonda stilinizi tamamlamak için kullanabileceğiniz plastik plaj terlikleri, şapkalar ve gözlükler de bulunuyor.

Dizideki karakterlerin giydiği mayoların birebir aynısını da bulabileceğiniz koleksiyon şimdiye kadar yapılan iş birliklerinden bir tık daha farklı olduğunu ortaya koyuyor.

Koleksiyondaki tüm parçalar canlı renklerden oluşuyor ve özellikle dizinin geçtiği 80’li yıllara gönderme yapar nitelikte. Günümüzde de hala önemli bir yere sahip 80’ler modası bu iş birliği ile tekrardan canlanacak desek yeridir.

Diğer iş birliklerine göre daha minimal tasarımları ve karakterler tarafından giyilen parçaların replikalarını barındırması ile H&M X Stranger Things koleksiyonu dikkatleri bir hayli üzerine çekecek gibi duruyor.

Koleksiyondaki parçalardan birkaçını sizler için yazımıza ekledik. Buraya Tıklayarak koleksiyondaki parçalara göz atabilirsiniz.

Stranger Things x H&M koleksiyonu 23 Mayıs’ta internette ve mağazalarda satışa sunuldu. Netflix, Stranger Things’in üçüncü sezonunu yayınlamaya ise 4 Temmuz’da başlayacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here