Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
31

2016 yazında Netflix’te yayınlandığı günden bugüne, Stranger Things kısa sürede bir fenomen haline geldi. 1980’ler havası soluduğumuz, Spielberg’in bilim-kurgu, Stephen King’in korku-fantezi dünyalarından tatlar barındıran dizi; telekinetik bir kız çocuğu, Dungeons & Dragons oynayan geek çocuklar, suratı olmayan korkunç yaratıklar ve gölgelerde pis işler çeviren bir hükümet gibi kusursuz ‘80ler klişeleriyle zaten bünyemize buram buram ‘80ler zerk etmişti. Bunlar yetmezmiş gibi, dizinin geçtiği yer de Hawkins, Indiana. Paranormalitenin başkentinden söz ediyoruz!

2017 Ekim ayında, Stranger Things 2. sezonu yayınladığında değişen pek bir şey yoktu ve hala adından en çok söz ettiren yapımlardan biriydi. Bundan dolayı 3. sezon hakkında beklentiler oluşması hiç şaşırtıcı değildi. Ancak, dizinin fanlarını üzecek bir haber duyuruldu ve yeni sezon için 2019’u bekleyeceğimiz anlaşıldı. 2018’in sonlarına doğru beklediğimiz Stranger Things neden 2019’da geliyor, gelin onu Netflix Orijinal İçerik Başkan Yardımcısı Cindy Holland’dan duyalım. Cindy, kararın Shawn Levy ve Duffer Biraderler’e ait olduğunu söylüyor ve ekliyor:

“Gerçekten çok özenle çalışılan bir yapım. Duffer Biraderler ve Shawn Levy çok sıkı çalışıyorlar ve geçtiğimiz sezondan çok daha iyi ve büyük bir şey yapmak istiyorlar. Bunun içinde daha fazla zamana ihtiyaçları var. Bence olağanüstü bir sezon bizleri bekliyor ve kesinlikle beklediğimize değecek.”

Peki, yeni sezonda Stranger Things’de bizleri neler bekliyor? Şimdiye kadar bildiklerimiz şunlar: Olaylar 1985’te geçecek ve başkarakterlerimiz yeni ve büyük bir maceraya atılacaklar. 1985 senesinin spesifik olarak seçilmesinin nedenleri var elbette. 1980’lere ait birçok imza geek malzeme bu sene çıkışlı. Bu bir anlamda dizinin, kült film ve müziklere önümüzdeki sezon bolca referans vereceğine işaret ediyor. Öte yandan, kimilerine göre sezonun odak noktası, bir diğer Hawkins Lab. kurtulanı Kali de olabilir. Cary Elwes ve Jake Busey’in yeni sezon kadrosuna katıldığı Stranger Things, yeni sezonda da Winona Ryder, David Harbour, Millie Bobby Brown, Caleb McLaughlin, Gaten Matarazzo, Natalie Dyer, Charlie Heaton, Joe Keery, Dacre Montgomery ve Sadie Sink gibi yıldızlarını ekrana taşımaya devam edecek. 2019’da görüşmek üzere!

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
31

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here