Başrollerinde; Arrow ve Ninja Kaplumbağalar: Gölgelerin İçinden yapımlarıyla bildiğimiz Stephen Amell ve Yarının İnsanları ile The Flash yapımlarından hatırladığımız Robbie Amell’ın olduğu Code 8 Filmi 13 Aralık’ta vizyona giriyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise, büyük bir hayran kitlesine sahip olan Call of Duty serisinin Find Makarov ve Operation Kingfish isimli kısa filmlerinin yönetmenliği yapmış olan Jeff Chan oturuyor.

Code 8, dünya nüfusunun yüzde 4’ünün özel güçlere sahip olduğu ancak -neredeyse bütün film ve dizilerde olanın aksine- bu özel güçlere sahip insanların dışlandığı ve suç dünyasında yaşadığı bir bilim kurgu filmi. Filmde annesinin tedavi masraflarını karşılamakta zorlanan Connor Reed (Robbie Amell) karakterinin Garrett (Stephen Amell) ile karşılaşıp onun öncülüğünde yeteneği olan elektriğe sahip olmasını geliştirip illegal işler yaparak bu parayı kazanmaya çalışmasını izleyeceğiz.

Filmin konusunun ve fragmanının çekici olmasının dışında bu projeyi ilginç hale getiren başka bir durum var. Bu da filmin bütçesi İki kuzenin -Stephen ve Robbie Amell- toplam 2.425.459 dolar bağış toplayarak sağlanmış olması.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here