Stephen King’in 1980’de yazdığı The Mist (Sis) romanı yıllar geçtikçe farklı projeler için kullanılmaya devam ediyor.
Frank Darabont’un 2007 yılında yönettiği, yine roman ile aynı isme sahip olan The Mist bu defa karşımıza dizi olarak çıkıyor.

Konu aslında oldukça basit: bir sis kasabaya iner ve insanlara dehşet saçar. Konu ne kadar basitmiş gibi görünse de tam olarak, Under The Dome (Kubbenin Altında) dizisi gibi ters köşelere de sahip. Son dönemlerde Stephen King’in incelikle işlenmiş romanlarını dizi formatı ile ekranlarda görmekten oldukça memnun olduğumuzu da söylemeden geçemeyeceğiz.

Christian Torpe ise Stephen King’in kitabının diziye uyarlanması hakkında şu sözleri söylüyor:

“Oldukça sevdiğim bir kitabı dizi formatına uyarlamak benim için son derece etkileyici bir deneyimdi. Bu gibi durumlarda eserin orijinaline sadık kalmak çok önemli. Frank Darabont tarafından zaten hali hazırda bir uygulama vardı ve bu bize de ışık tuttu. Ortada iki seçenek vardı ve ben ikincisi olan orijinale sadık kalmayı seçtim.” diyor.

Karşımıza büyük ihtimalle roman ve film versiyonundan çok farklı bir dizi çıkacak… Yine orijinale sadık kalarak, paralel bir çizgide devam edeceğini düşünüyoruz. 22 Haziran tarihinde diziyi izlemeye başlayabileceğiz.

The Mist fragmanını da şöyle bıraktık: