Efsane müzik grubu Beatles bu sefer grubun hayatta kalan üyelerinden Paul McCartney‘nin kızı Stella McCartney sayesinde hayat buluyor.

Moda ve müzik tutkunlarını ortak noktada birleştiren Stella McCartney, grubun ikonik video filmi olan “Yellow Together”dan esinlerek “All Together Now” adlı yeni kapsül koleksiyonunu tanıttı.

Film, geçtiğimiz yıl dijital olarak yenilenen bir güncelleme ile 50. yılını kutladı. Sözü edilen çizgi filmin izlenmesinden sonra McCartney, kadınlara, erkeklere ve çocuk giyimine uygulanan psychedelic parçalarını tasarlamaya karar verdi.

McCartney koleksiyonu için “İnsanları birbirine bağlama fikri hiç bu kadar önemli olmamıştı.” sözlerini kullandı. Birden fazla dilde “Şimdi Hep Birlikte Şimdi” ibaresiyle basılan triko ve jarse gibi lirik eserler veya “İhtiyacınız olan tek şey sevgi” ve “sevgi, sevgi, sevgi” kelimelerini içeren ayrıntılar, McCartney’nin düşüncesini koleksiyonda net bir şekilde görebilmemizi sağlıyor.

Koleksiyon renkli kürklerden (yapay), pırıltılı detaylardan, neon renklerden ve çokça kullanılan patchlerden oluşuyor. Kapsülde kullanılan organik pamuk ve ipliklerin yanı sıra, McCartney, eski vintage yamaları ve kumaşları kullanmaya odaklandı. “Zamansız bir şekilde tasarım yapmak sürdürülebilir modanın anahtarıdır ve bu atmak istemeyeceğiniz bir kolektif işbirliğidir.” Ne de olsa beraberlik mesajını bir kenara bırakmazsınız. “Duygusal, özgün ve politik olarak, hiç bu kadar ilgili olmamıştı.”

Son dönemlerin gözde ismi Billie Eilish‘de bir konserinde koleksiyondan parçalar giydi. Bir tişört ve Mavi Denizaltı’nın ana düşmanları olan Mavi Kıyafetlerin karikatürleriyle süslenmiş şortlar giydi. Ayrıca, McCartney’nin ismini kıyafetin altından koyu harflerle yazdı.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here