The Game Awards 2018 Etkinliği verdiği ödüllerin yanında birçok yeniliğe de sahne oldu. Bunlardan birisi de Fortnite’ın yaratıcısı Epic Games’in mağazasının açılmasıydı!

Şimdilik içerisinde binlerce oyunu barındıran Steam ile rekabet etmesi zor belki de ancak iki haftada bir ücretsiz oyun verecek olmaları ve eklenecek yeni oyunlarla alabilecekleri yol umut verici. Unutmayalım ki rekabet her zaman iyidir.

Küçük bir hesap yapmak gerekirse Steam‘in içinde yaklaşık 20.000 oyun bulunuyor ve üye sayısının da 125 milyon civarında olduğu düşünülüyor. Ancak Fortnite‘ın da önlenemez bir yükselişi olduğunu düşünebiliriz zira Battle Royale modunun yaklaşık 15 ay önce çıktığını düşünürsek 200 milyon kullanıcıya ulaşması ve maksimum 8 milyon anlık oyuncunun oynaması gözardı edilemez rakamlar.

Bu noktada Epic Games kendine bir avantaj sağlamak adına oyunculara çok daha cömert teklifler sunmayı umuyor ve oyun firmalarından nispeten daha az komisyon almayı planlıyor.

Şimdilik sistemde iki elin parmaklarını geçmeyecek kadar oyun bulunsa da ilk ücretsiz olacak oyunlar belli;

14 Aralık itibarıyla: Subnautica
28 Aralık itibarıyla: Super Meat Boy 
oyun severlere sunulacak.

Aynı zamanda Epic Games’in kendi oyunlarının yanı sıra Darksiders III, Worl War Z ve Outer Wilds gibi oyunlar da yakında mağazada yerini alacak.

Umarız istedikleri doğrultuda bir çıkış yakalarlar ve bu muhtemel rekabet biz oyun severleri olabildiğince memnun eder!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here