”Çin Yeni Yılı” sebebiyle Steam’de ayın 19’una kadar sürecek indirimler başladı. Her oyuncu için yılın en keyifli anı olan Steam indirimleri için Wannart olarak sizin için kaçırılmaması gereken oyunları listeledik. Eğer siz de ”Ne alacağım ya ben?” diye düşünüyorsanız sizi şöyle alalım:

1. Cuphead

Nasıl ve nereden övmeye başlayacağımı bilemiyorum Cuphead’i. Muazzam müziklerini mi övsem yoksa Dark Souls’u bile kıskandıracak kadar olan zorluk seviyesini mi? Bir yerden başlamak gerekirse ben ilk olarak Cuphead’in hikayesinden başlamak istiyorum. Cuphead ve en yakın arkadaşı Mugman şeytanın kumarhanesine giderler. Gaza gelen iki kafadar şeytan ile kumar oynar,tabii kazanan bellidir. Şeytana kumarda ruhlarına kaybedince Cuphead ve Mugman şeytana ruhları için yalvarır Şeytanın cevabı ise aynen şu şekildedir:

”Bana borcu olan birsürü kişi var onların ruhlarını bana getirin sizi affedeyim.”

Hikayemiz böyle başlıyor, biraz da Cuphead’e teknik açıdan bakarsak tamamı elle çizilmiş 1930’ların Looney Tunes çizgi filmlerini andıran bir yapısı var bu da oyunu benim için eşsiz yapıyor. Oynanış olaraksa dinazorların aşina olduğu Metal Slug gibi bir yapıya sahip. Peki Cuphead’i özel yapan şeyler sadece çizimleri ve zorluğu mu? Tabii ki hayır. Cuphead bize şahane müzikler sunuyor. Eğer Cuphead’e sahip değilseniz biran önce kütüphanenize eklemeniz gereken bir başyapıt. Eğer almak istiyorum ama zorluğundan korkuyorum diyorsanız sizi şöyle alalım.

2. Human Fall Flat

Geldik bizim için son yılların favori Platform/bulmaca oyununa. Human Fall Flat’ten biraz bahsetmek gerekirse ana karakterimiz Bob’un rüyalarında kendimizi kurtarmaya çalışıyoruz. Oyun, Ragdoll fiziği temel alınarak tasarlanmış yani kontrolleri çok zor ve bir o kadarda gıcık. Ama bu gıcıklık sizi korkutmasın kısa süre sonra Bob ile çok iyi bir şekilde anlaşıyorsunuz. oyunun temel mantığı eğlence. Bob ile oynarken bol bol eğleneceğinizden emin olabilirsiniz. Hatta oyunun şöyle bir güzelliği de var isterseniz webcam yardımı ile Bob’un kafasına kendi yüzünüzü koyabilirsiniz veya Bob’u boyayıp özelleştirebilirsiniz. Eğer oynanacak oyun yok diye canınız sıkılıyorsa, hazır indirimdeyken Human Fall Flat’e bir şans verin diyoruz.

3. Europe Universalis IV

Geldik bizim favori strateji oyunumuza, Europe Universalis ilk çıktığı 2013 yılında döneminin en gözde strateji oyunuydu. Hala azımsanamayacak derecede oynayanı bulunan Europe Universalis IV’ü diğer strateji oyunlarından ayıran en önemli özelliği ise kesinlikle muhteşem diplomasi sistemi. İlk defa Europe Universalis oynayan birine çok karışık gelse de EUIV bizim için her oyuncunun kütüphanesinde bulunması gereken bir oyun.

 Bonus Oyun: Metal Gear Solid V

Öncelikle Metal Gear Solid serisi ile büyüdüğümü söylemek istiyorum. Oyun tarihinin belkide en iyi serisinden bahsediyoruz. Hideo Kojima’nın başyapıtı olan Metal Gear Solid serisinin son oyunu Phantom Pain hazır indirimdeyken kaçırmayın deriz. Oyunu anlatmayacağız sizlere zaten hepinizin az buz bilgisi vardır. Subjektif yorum yapmak istemiyoruz yoksa fanboyların baya baya bu akşam canı sıkılacak. IGN 10/10 verdiğini de hatırlatmak isteriz.

Evet bizim indirimde gözümüze çarpan yapımlar bunlardı. Peki sizin sevmediğiniz oyunlar var mı yazının içinde? Bize yazmaktan çekinmeyin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here