Merhaba sevgili Wannagate takipçileri Steam indirimlerinin son günlerine doğru yaklaşırken başka bir oyun tavsiye yazısı ile karşınızdayız. Eğer henüz indirimlerden ne alacağınıza karar veremediyseniz sevebileceğiniz türden ve çok bilinmeyen oyun tavsiyeleri verdik.

Gone Home

Eğer 90’lı yıllara dönmek istiyorsanız bu oyun tam size göre olabilir. Gone Home’un hikayesi aslında baya ilgi çekici ancak oynanışı ona nazaran biraz sönük kalıyor. Yine de bu güzel oyuna bir şans vermek lazım. Oyunda Katie Greenbriar adında genç bir kızı canlandırıyoruz. 1 senedir yurt dışındaydık ve evimize geri döndük. Ancak eve geri döndüğümüzde hiçbir aile üyemizi evde bulamıyoruz. Eve girip bu durumu araştırmaya başlıyoruz ve oyunda ilerledikçe karşımıza yeni hikayeler çıkıyor. Yaklaşık olarak 3-4 saat bir oynanışa sahip olan bu oyuna bir şans verin deriz.

Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Oyunun fiyatı: 6,00₺


The Vanishing of Ethan Carter

Oyunda Paul Prospero adında bir dedektifi oynuyoruz. Ethan Carter adında bir çocuğun attığı posta dedektifimizin ilgisini çekiyor. Postada Ethan bulunduğu yerde yani Red Creek Valley’de garip olaylar olduğunu ve kendisininde tehlikede olduğunu söylüyor. Bunun üzerine Paul yola çıkıyor. Dedektifimiz kasabaya ayak basar basmaz bu garip olaylar zincirini çözmeye çalışıyor. Oyunda çözmemiz gereken birçok bulmaca mevcut. Bu bulmacalar merak uyandırıcı ve sürükleyici olmasının yanı sıra garip olayların sır perdesini aralıyor. Oyunu bu merak duygusuyla bir oturuşta bitirmek olası. Sanırız en kötü yanı da bu olsa gerek. Macera, bulmaca ve müthiş grafikleriyle bu oyunu kesinlikle oynamalısınız.

Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Oyunu fiyatı: 4,65₺


Stairs

İsveç firması GreyLight Entertainment tarafından geliştirilen ve 2015 yılında çıkış yapmış bir First Person psikolojik korku oyunudur. Oyunun hikayesi aslında klasik diyebileceğimiz nitelikte. Oyunda bir gazeteci olan Christopher Adams’ı oynuyoruz ve 3 kişinin kaybolduğu eski bir fabrikaya konuyu araştırmaya gidiyoruz. Oyunun büyük kısmı fabrika olarak kabul edilen kullanılmayan bir binanın içinde ve etrafında geçiyor. Fabrikanın altında maden kuyusuna benzeyen bir dizi tünel bulunmakta. Oyunun bazı bölümleri ise terk edilmiş bir kasabada geçiyor. Her bir bölüm bittiğinde kapıdan çıkıyoruz ve merdivenleri inerek yeni bölüme başlıyoruz. Oyunun adı olan Stairs, tam da burada anlam kazanıyor. Korku türünü seviyorsanız kesinlikle oynamanız gereken bir oyun diyebiliriz.

Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Oyunun fiyatı: 3,30₺


A Story About My Uncle

Bir çocuğun dayısını aramaya çıktığı bu oyunda kendinizi muhteşem bir dünyanın içinde buluyorsunuz. First person türünde bir macera oyunu olan A Story About My Uncle,  özellikle parkur severler için tadından yenmez diyebiliriz. Oyunda bulunan zıplama ve çeşitli aletlerle hareket mekanizması gerçekten hoş yapılmış diyebiliriz. Yaklaşık olarak 4-5 saat oynanışa sahip olan bu oyun ucuz fiyatıyla denenmeyi hak ediyor.

Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Oyunu fiyatı: 5,25₺


Bohemian Killing

Oyun, 19. yüzyılda Paris’te geçiyor. Oyunda genç bir mucit olan Alfred Ethon‘u canlandırıyoruz. Çalışkanlığı ve yenilikçi projeleriyle zamanın çok ötesinde bir başarı sembolü halinde kendisi. Ancak bu sıralarda genç bir kadın vahşice öldürülüyor. Alfred Ethon ise cinayetten suçlanıyor. Suçsuz olduğumuzu ispat etmemiz için kanıt toplayarak mahkemede sunmamız gerekiyor. Güzel bir bağımsız yapım olan oyunu biz çok beğendik.

Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Oyunu fiyatı: 6,30₺

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here