Star Wars: The Last Jedi filminin yönetmeni Rian Johnson, Guardians of the Galaxy filminin yönetmeni James Gunn‘ın kovulmasının ardından Twitter hesabından 20.000’den fazla tweet sildi.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde James Gunn‘ın geçmiş yıllara ait atmış olduğu cinsel istismar içeren tweetlerinden dolayı Disney tarafından kovulmuştu. Bu olayın üzerine Hollywood içerisinden ünlü yönetmene destek açıklamaları gelmiş ve imza kampanyası başlatılmıştı.

Youtube‘da yayınlanan bir videoda James Gunn‘ın kovulmasının ardından yaşanan süreçte Rian Johnson‘ın tweet sayısı 22.3k iken şu an bu sayı 1.137’ye kadar düştü.

Tweetleri her ne kadar kaldırmış olsa da Wayback Machine sitesine girerek silinen tweetlere ulaşmanız mümkün. Özellikle James Gunn‘ın kovulmasından sonra sildiği tweet sayısı oldukça dikkat çekici. Aşağıdaki tablodan da 9 Temmuz-22 Temmuz arasındaki etkileşimine ulaşabilirsiniz.

Önce James Gunn‘ın cinsel istismar içeren tweetlerinin ortaya çıkması ve ardından kovulması, şimdi de Star Wars: The Last Jedi yönetmeni Rian Johnson‘ın 20.000’e yakın tweetini silmesine bakınca Disney için zor günlerin yaşandığını söylemek çok da yanlış olmaz.

Önümüzdeki günlerde bizleri oldukça hareketli günler bekliyor. Takipte kalın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here