Son günlerde kulaktan kulağa yayılan bilgiler dahilinde Disney’in EA’den oyun sektörü anlamında memnun olmadığı söylentileri yayılıyor. Microtransaction ile oyuncuların nefretini kazanan EA firması bu durumu Star Wars Battlefront 2’de abartarak Star Wars markasına ciddi bir zarar vermiş bulunmaktadır. Oyuncuların bu kadar tepkisini çektikten sonra Disney ise başka bir firma ile anlaşmayı düşünmüş olmakla beraber dedikodular arasında Ubisoft ve Activision firmaları yer alıyor.

EA her ne kadar oyunculara grafiksel anlamda harika ürünler veriyor olsa bile işin içine dlc, online olayı girince EA oyuncuyu sömürebildiğine sömürüyor.

Yıllardır Star Wars markası her alanda büyürken oyun sektöründe önemli bir adım atamamış olması EA’in suçu mu yoksa başka değişkenlerden kaynaklı mı bilemeyiz fakat herkes Witcher 3 gibi açık dünya RPG bir Star Wars oyunu görmek istiyordur. Durum böyle olunca biz oyunseverler Star Wars’u Ubisoft bünyesinde görmek isteriz. Halihazırda Disney yeteri kadar durumu kötüleştirmiş olsa bile en azından oyuncuların dört kolla sarılabileceği bir proje bekliyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here