Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Geçtiğimiz Temmuz ayında, birilerinin “kayıp” Stanley Kubrick senaryosunu nihayet bulduğu ortaya çıkmıştı. Stanley Kubrick’in “Burning Secret” adlı Stefan Zweig eserinden uyarladığı senaryo, sonrasında “Kubrick eksperleri” tarafından incelenmiş, senaryonun bütünüyle tam ve orijinal olduğu belirtilmişti. Tüm bu olanlardan sonra tabii ki herkesin aklında tek soru vardı: Peki, sonrası ne olacak?

Bir stüdyo devreye girip Stanley Kubrick’in tamamlanmamış işini tamamlayacak mıydı? Hatırlarsanız bu seçenek, geçtiğimiz günlerde Orson Wells‘in The Other Side of the Wind‘i için gerçekleşmişti. Yoksa senaryo, birilerinin sonsuza dek kilit altında tutacağı, çok değerli ve nadir bir sanat eseri olarak mı kalacaktı? Ancak bu kez iki seçenek de gerçekleşmedi. Haberlere göre senaryo, bu ayın sonunda açık artırmaya çıkarılacak.

Müzayedeyi gerçekleştirecek olan Bonhams New York, senaryonun çok ilgi çekeceğini düşünüyor. Fakat senaryo birileri tarafından alındıktan sonra tekrar aynı soruya dönüyoruz: Sonrası ne olacak?

Bu sorunun cevabını öğrenmek için sanıyoruz ki beklemekten başka çaremiz yok.

Kubrick’in uyarladığı senaryo, çocuğun annesini baştan çıkarmak için on yaşındaki çocukla arkadaş olan bir sigorta satıcısını konu alıyor. Konu itibariyle bir nebze Lolita‘yı andıran senaryonun kaderinin ne olacağı merak konusu.

Kaynak

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here