Son üç yıldır verdiği sözler ile tüm oyun severlerde büyük bir heyecan yaratan Square Enix, E3 2018 fuarının üçüncü gününde ana sahneydi. Herkesi şaşırtıp bu söz verdiği projelerin hiçbirisinden söz etmeyen şirket, oyun severleri bir hayli üzdü. Square Enix’in söz verdiği projeler arasında bir Avengers oyunu, bir Guardians of Galaxy oyunu ve belki de şirketin en büyük oyunu diyebileceğimiz Final Fantasy VII‘ın remake’i vardı. Bunların hiçbirini (maalesef) bulamayacağınız konferansta şunlar gerçekleşti:

Shadow of the Tomb Raider tanıtıldı.

Square Enix’in yine en başarılı serilerinden birisi olan Tomb Raider’ın yeni oyunundan fragmanlar ile konferans başladı. Oyunun aksiyon dolu sahneleri ve harika efektler kadar, serinin baş karakteri Lara Croft‘un görsellerinde yapılan değişiklikler oldukça dikkat çekiciydi. Shadow of the Tomb Raider, bu Eylül ayında sevenleri ile buluşacak.

Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age duyuruldu.

Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age, geçtiğimiz sene çıkan ”Dragon Quest XI”ın devamı niteliğinde olacak. Yeni çıkacak RPG oyununda yine Akira Toriyama‘nın ikonik çizim stilinin dışına çıkılmamış. 4 Eylül’de Steam ve PS4 için satışa çıkacak oyununun, Nintendo Switch konsolu için bir tarih vermemesi de bizi oldukça şaşırttı.

Babylon’s Fall duyuruldu.

Bayonetta ve NieR: Automata‘nın yapımcısı PlatinumGames’in geliştirdiği oyun, Square Enix’in konferansında tanıtan oyunlardan bir başkasıydı. PlatinumGames adını görür görmez heyecanlanan oyun severlerin biraz daha beklemesi gerekiyor. Babylon’s Fall 2019’da PlayStation 4 ve PC platformlarında oynanabilir olacak.

Just Cause 4 için ayrıntılı oynanış videoları yayınlandı.

Square Enix,  Avalanche Studios ile iş birliği yaptığı sevilen serilerinden birisi olan açık dünya aksiyon serisi Just Cause‘un yeni oyununu duyurdu. Tanıtım fragmanları ve detaylı oynanış videolarının olduğu konferans merakla takip edildi. Just Cause 4 PC, PS4 ve Xbox One platformlarında 4 Aralık 2018 tarihinden itibaren oynanabilicek.

The Quiet Man duyuruldu.

Son derece gerçekçi olan grafikleriyle ilgi çeken ve hikaye odaklı ilerleyecek The Quiet Man, “Sessizlik en gürültülü çınlamadır.” sloganı ile duyuruldu. Bu slogan, oyunda işitme engelli bir karakteri canlandıracağımızı öğrendiğimizde daha da anlamlandı. Oyun önümüzdeki Ağustos ayında raflardaki yerini alacak.

Kingdom Hearts III’den detaylı videolar geldi.

Daha önceki günlerde ilk görüntülerini Microsoft konferansında aldığımız RPG serisi Kingdom Hearts III‘den detaylı videolar geldi. Oyundaki bulunan birçok ünlü karakterin açıklandığı fragmanlar büyük beğeni topladı. Ayrıca oyun için detaylı oynanış videoları da paylaşıldı.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here