BirGün gazetesinde 1 Eylül tarihli Anıl Aba tarafından yazılan “Spotify’ın “satılık” müzik listelerini keşfetmeye hazır mısın?!” başlıklı makaleye dinleyiciler kadar müzisyenlerden de tepki gelmeye devam ediyor. Yazıda tek tek verilen istatistikler üzerinden de birçok yorum yapılıyor. Biz de bu yazımızda sevdiğimiz müzisyenlerin tepkilerini belirttikleri paylaşımlarına yer verdik.

Bugün de Bir Baba Indie adlı müzik oluşumundan Tuğçe Yapıcı bu konuyla ilgili “Müzik magazini mi yoksa müzik üzerine tartışmak mı?” başlıklı bir yazı yayınladı. Yapıcı, Anıl Aba’nın objektif olmadığını ve yersiz kıyaslar yaptığını “Sansasyonel başlıklar ve okuyucuyu galeyana getiren (?!) noktalama işaretleri, varsayımlar, kulaktan dolma bilgiler, farazi rakamlar üzerinden gelişigüzel matematik hesapları…” sözleriyle dile getirdi.

Konuya ve yazıya gelen tepkiler ise şöyle:

Alternatif sahneden severek dinlediğimiz Can Kazaz, konuya kendi açısından açıklık getirecek ve ilk yazıda adının geçmesinden hoşnut olmadığını gösteren bir tweet zinciri oluşturdu. Bu tweetlerdeki açıklamalara da dinleyicilerden destek geldi. Sonrasında kendi adına herhangi bir hileye ihtimal vermemek adına sözleşmelerinde düzenlemeler yapacağını belirtti.

 

Maya albümüyle ve klipleriyle kişisel listelerimize de ismini kazıyan Mabel Matiz ise Tuğçe Yapıcı tarafından yazılan yazıya destek verdi.

Ülkemizin en sevilen gruplarından biri olan Mor ve Ötesi grubunun vokali Harun Tekin ise Anıl Aba’nın yazdıklarına katılmayan müzisyenlerden oldu.

Göze çarpan bir başka isim ise rap dünyasının kayda değer beatmakerlarından Farazi oldu. O da diğer üç müzisyen gibi yazılan ilk yazıya tepki gösterdi.

Kaynak: 1,

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here