Sanatı tekrardan sporla güzelleştirmek ve pekiştirmek isteğimizle listemizin ikincisini hazırladık. Keyifli okumalar ve iyi seyirler.

1. Invictus

Clint Eastwood’un yönetmenlik koltuğunda oturduğu film, bizleri Güney Afrika kıtasına götürüyor. Film, Nelson Mandela’nın ülkesindeki birlik ve beraberliği kuvvetlendirmek için ülkesindeki bir futbol takımının kaptanıyla iş birliğini anlatıyor. Nelson Mandela rolüyle kendine hayran bıraktıran Morgan Freeman ve Matt Damon’ın başrolünde olduğu film oldukça etkileyici.

2. Rudy

Kurduğu hayallere zaman zaman ümitsizlik, zaman zaman büyük bir aşkla bağlı olan Rudy çevresinden tek gerçek desteği en yakın dostundan görmektedir. Diğer kişilerin boş bakışları arasında hedefine ulaşmak isteyen Rudy’i zorlu bir süreç beklemektedir. Notre Dame futbol takımından Daniel Eugene “Rudy” Ruettiger’in hayatını anlatan film dram/spor kategorisinin en iyilerinden.

3. Brian’s Song

Bir gerçek hayattan uyarlanan film daha. Brian ve Gale başarılı Amerikan futbolu yıldızlarıdır. İlk başlarda rekabetin getirdiği etkiyle birbirlerine düşman gözüyle bakan ikili zaman geçtikçe çok sıkı dost olacaktır. Bu durum çevrelerinde fazla olumlu karşılanmaz çünkü bir siyahi ve beyazın bu kadar yakın olması eşi görülmemiş bir davranıştır. Irkçılık ve dostluğun çok güzel anlatıldığı film oldukça sarsıcı.

4. Draft Day

Kevin Costner’ın başrolünde olduğu film bizleri spor sahasından çok dışarısıyla ilgilenmemizi sağlıyor. Amerikan Futbol takımının genel menajeri olan Sonny uzun dönemdir süren başarısızlığı kırmak için son şansı olan draft gününü en iyi şekilde değerlendirmek istemektedir. Başkan, taraftar ve rakiplerin baskısı altında olan Sonny için karar alma süreci zor ve sancılı olacaktır.

5. Moneyball

Başrolünde Brad Pitt’in yer aldığı film bizleri beyzbol sporunun içine sürüklemekte. Elindeki kısıtlı bütçe ile zengin rakiplerine meydan okumaya çalışan Billy, yöntemleriyle beyzbola başka bir soluk ve bakış açısı getirecektir. Yaptığı işlere deli gözüyle bakılan Billy’nin işi hiç kolay değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here