Deadline’a göre Marvel Studios, Sony Pictures ile Disney arasında bir yatırım hissesi kazanmasını sağlayacak yeni şartlara ulaşamadığı için Marvel Sinematik Evrende başka bir Spider-Man filmi üretmeyecek. Her iki şirketin de en üst seviyelerinde yaşanan anlaşmazlık, esas olarak Marvel Studios’un başkanı Kevin Feige’in gelecekteki Spider-Man projelerini reddetmesiyle sonuçlandı. Disney, gelecekteki Spider-Man filmleri üzerine iki stüdyo arasında 50/50 ortak finansman anlaşması istedi. Yine Deadline’ın kaynaklarına göre, Sony bu teklifi geri çevirdi.

Sony, düzenlemeyi ilk iki Spider-Man filmini dikte eden şartlara benzer tutmayı önerdi; böylece Disney, first dolar gross’un sadece %5’ini alacaktı. Fakat Disney bu anlaşmayı reddetti. (“First dolar gross”, filmin yapımında kullanılan ve bir katılımcının filmin gişe gelirinin bir yüzdesini piyasaya sürdüğü ilk gün kazandığı anlamına gelen bir uygulamadır.”

Anlaşılan Sony, Spider-Man’i MCU’da tutmak istiyor çünkü kazançları çok fazla. Fakat Disney ve Marvel bu şartlarda Spider-Man’i evrenlerinden çıkaracak gibi duruyor.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here