Bir filmin hikayesi ile müziğinin yakaladığı uyum, o an hissetmesek bile, son derece önemlidir. Ağladığımız, gerildiğimiz ve daha pek çok duyguyu yaşadığımız sahnelerin en büyük destekçisi müziktir.

Bu sebeple sizler için soundtrackleri ile bütünleşen unutulmaz filmleri ele aldığımız serimizin üçüncü bölümü ile yeniden karşınızdayız. Daha önceki listelerimize ise buradan göz atabilirsiniz.

1. Twilight (Alacakaranlık)

Stephenie Meyer’in aynı adlı romanından uyarlanan “Twilight” filmi kısa sürede dünya çapında bir fenomen haline dönüşmüştü. Tıpkı kitapları gibi bir seriye dönüşen filmin başrollerinde ise Kristen Stewart, Robert Pattinson, Taylor Lautner gibi isimler yer almakta.

Bu isimleri üne kavuşturan yapımın dikkat çekici yanlarından biri de kuşkusuz soundtrackleri idi. İlk filmin hafızalarımıza kazınan müziği ise sevilen gruplardan Paramore‘a ait. Filmi hatırlamak isterseniz klibe göz atmanızı öneririz.

2. Notting Hill

Filmi sevenlerin şarkıyı söylemeye başladığını duyar gibiyiz. Başrollerinde Julia Roberts ve Hugh Grant‘in yer aldığı bu romantik filmin müziği en bilinen soundtrackler içerisinde yer alır desek yeridir. Sözü daha fazla uzatmadan sizi filmin soundtrack albümündeki bir versiyonu ile baş başa bırakıyoruz…

3. Snatch

Guy Ritchie‘nin en sevilen ve unutulmaz eserlerinden biri olan Snatch, gerek oyuncu kadrosu gerek hızlı temposu ile izleyen herkesi baştan sona sürükleyen bir yapım. Başrollerinde Brad Pitt, Jason Statham ve Benicio del Toro gibi başarılı isimlerin yer aldığı aksiyon ve macera dolu bu filmin müzik seçimleri de oldukça başarılı. Hatta filmin hızlı temposuna soundtrackleri ile daha kolay alışacağınızı söyleyebiliriz.

4. Eternal Sunshine of the Spotless Mind (Sil Baştan)

Bazı filmleri izledikten sonra etkisinden çıkmamız uzun zaman alır. İşte o filmlerden biri de Eternal Sunshine of the Spotless Mind ya da dilimize çevrilen adıyla “Sil Baştan” diyebiliriz. Jim Carrey‘nin her sahnede kalbinize dokunacak bir performans sergilediği bu filmde kendisine eşlik eden isim ise başarılı oyunculardan Kate Winslet.

Oyuncu kadrosunun oldukça zengin olduğu film, En İyi Özgün Senaryo dalında Oscar ödülü de kazanmıştı. Beck’in seslendirdiği bu parçayla filmi bir kez daha hatırlamaya ne dersiniz?

5. P.S. I Love You (Not: Seni Seviyorum)

Soundtrackini dinlediğinizde sahnelerin gözünüzün önünden hızlıca geçtiği filmlerden biri olan bu yapımla listemizi sonlandırıyoruz.

Gerard Butler ve Hilary Swank‘i buluşturan film, son dönemlerin en güzel romantik filmlerinden biri. Holly ve Gerry’nin yaşadığı aşkı hayranlıkla izlediğimiz filmin müzikleri de bir o kadar duygu yüklü.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here