Müziğin hayatımızdaki rolü ve yeri yadsınamayacak kadar büyük ve önemli. Filmlerdeki gücünü ve önemini vurgulamak adına daha önce sizler için soundtrackleri ile bütünleşen filmleri listelemiştik.

Serimizin ikinci bölümüne kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güzel soundtracklere sahip bu unutulmaz filmleri birlikte yeniden hatırlayalım mı?

1. City of Angels (Melekler Şehri)

Başrollerinde Nicolas Cage ve Meg Ryan‘ın yer aldığı bu romantik filmi çoğunuzun bildiğinden eminiz. Filmin afişi de pekala aşina olduğumuz afişlerden biridir. Peki City of Angels’ı hafızalarımıza kazıyan yalnızca afişi ve Los Angeles’da geçen aşk öyküsü müydü? Gelin diğer sebebi dinleyerek hatırlamış olalım…

2. Pulp Fiction (Ucuz Roman)

Quentin Tarantino her daim kendine has kurgu, hikaye ve yaratıcılık ile karşımıza çıkan yönetmenlerden biri. Tarantino’nun, hikayelerini işlerken titizlikle üzerine eğildiği bir diğer konu ise müzik! Filmlerinin hemen hemen hepsi soundtrackleri ile bütünleşen filmler desek abartmış olmayız.

Retro esintileri seven ve filmlerinde bunu kullanmaktan kaçınmayan yönetmen, bunun en güzel örneklerinden birini ise kült filmi Pulp Fiction ile göstermişti.

3. Pretty Woman

Filmin adını gördüğünüz an şarkıyı mırıldanmaya başladınız mı? Romantik komedinin en bilinen örneklerinden olan, başrollerinde Julia Roberts ve Richard Gere’in yer aldığı bu film dönemin en güzel işlerinden biri sayılabilir. Soundtracki ise aynı adı taşıyan bir Roy Orbison parçası.

4. Transformers

Transformers serisinin ilk filmi çizgi dizi ve bilim kurgu severler için büyük bir heyecan yaratmıştı. Michael Bay imzası taşıyan bu filmin devamı haliyle kaçınılmaz oldu ve günümüzde en ilgi çeken serilerden biri haline dönüştü. İlk filmin soundtracki ise hepimizin yakından tanıdığı Linkin Park‘a ait. Şarkıyı duyduğunuzda Optimus Prime da gözünüzün önünde canlanıyor değil mi?

5. Sherlock Holmes

Başarılı yönetmen Guy Ritchie imzası taşıyan bu uyarlama yapımda Sherlock Holmes karakteriyle karşımıza çıkan isim Robert Downey Jr. olurken, Jude Law‘ı Dr. Watson olarak izlemiştik. Bu başarılı yapımın soundtrackleri ise usta müzisyen Hans Zimmer‘ın elinden çıkma.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here