Her sene olduğu gibi bu sene de E3’deki en çok beklenen konferanslarından biri de Sony’ye ait olacak. Geçen gün açıklanan bilgiye göre Sony’nin konferansı 12 Haziran Salı günü, sabaha karşı 04:00’te başlıyor ve bu geç saatte uykusundan taviz verenler bomba duyurularla karşılaşmayı bekleyecekler.

Worldwide Studios başkanı Shawn Layden’in  yaptığı açıklamaya göre E3 2018’deki kesinleşen içerikler “büyük dörtlü” yani, Death StrandingGhosts of TsushimaSpider-Man ve The Last of Us Part 2.

Ayrıca açıklamaya göre Sony’nin konferansında “üçüncü parti yayıncılar ve bağımsız geliştiricilerden de çok önemli duyurular” olacak.

E3 2018 Konferans Günleri ve Saatleri

  • Electronic Arts: 9 Haziran Cumartesi – 21:00
  • Microsoft: 10 Haziran Pazar – 23:00
  • Bethesda: 11 Haziran Pazartesi – 04:30
  • Square Enix: 11 Haziran Pazartesi – 20:00
  • Ubisoft: 11 Haziran Pazartesi – 23:00
  • PC Gaming Show: 12 Haziran Salı – 01:00
  • Sony: 12 Haziran Salı – 04:00
  • Nintendo: 12 Haziran Salı – 19:00

Layden büyük dörtlüyle ilgili nelerin gösterileceğine dair de ipucu verdi. Death Stranding‘in geliştirilmesiyle ilgili “yeni raporların” sunulacağını söyleyen Layden, Ghosts of Tsushima ile ilgili gösteride de geliştirici Sucker Punch‘ın oyunu nasıl bir tutkuyla geliştirdiğini net biçimde görebileceğimizi ekledi.

Etkinlikte Spider-Man ile ilgili gösterilecek olan şeylerin izleyicilerin aklını başlarından alacağını ekleyen Layden, asıl odağın ise The Last of Us Part 2 olacağını söylüyor. “The Last of Us Part 2 ile ilgili göstereceğimiz şeyler bizi çok heyecanlandırıyor” diyen Layden seyircilere oyunda kaydettiklerini ilerlemeyi göstereceklerini ve seyircilerin Part 2 ile hikayenin nereye gittiğini daha iyi kavrayacaklarını söyledi. Açıkçası fuarda en azından The Last of Us Part 2′nin demosu göstermelerini umuyoruz.

Bu yıl herhangi bir donanım duyurusu olmayacak ve Sony‘nin şovu yukarıda ismi geçen dört oyun etrafında şekillenecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here