Sony, PlayStation serisinin ilki olan, PlayStation One‘ı tekrar günümüze taşıyor. Dış görünüm olarak PlayStation One ile aynı olan fakat boyut olarak daha minyatür tasarımda karşımıza çıkacak olan PlayStation Classic modeli Japonya, Kuzey Amerika ve Avrupa’da satışa çıkacak.

PlayStation Classic modelinin içerisinde 20 oyun yüklü olacak ve sınırlı sayıda satışa sunulacak. Bahsedilen 20 oyunun sadece 5 tanesi bilinse de diğer 15 oyunun hangi oyunlar olacağı konusunda net bir bilgi bulunmuyor.

Tasarım olarak ise PlayStation One modeline göre %45 daha küçük. Aynı zamanda konsol üzerinde, HDMI çıkışı ve dahili hafıza kartı çıkışı bulunuyor.

Classic modelinin içerisinde yüklü olarak gelecek nostaljik oyunlar ile kullanıcıları tekrardan geçmişe götürmeyi planlayan Sony, 90’lar dönemini yaşayamayan kullanıcılara da bu deneyimi sunacak.

3 Kasım tarihinde satışa sunulacak olan PlayStation Classic modeli 99 Dolar‘dan satışa sunulacak. Türkiye’de satışa çıkıp çıkmayacağı konusunda henüz net bir bilgi bulunmuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here